Dienas ziņas

Aprit 80 gadu kopš Masļenku traģēdijas

Dienas ziņas

"Rīgas satiksme" atjauno visus atvieglojumus

Atceļ Vaidavas ezera pludmales iekārtošanas darbus

Kocēnu novadā atceļ pie Vaidavas ezera plānoto pludmales labiekārtošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Plānotie Vaidavas ezera pludmales paplašināšanas un labiekārtošanas darbi atcelti. Būvprojektu pārtraukt nācies 92 Vaidavas iedzīvotāju parakstīto pretenziju dēļ. Tagad sarosījušies pludmales iekārtošanas piekritēji un pašvaldība nonākusi krustcelēs – ko darīt ar vienu no iecienītākajām vietām Valmieras apkārtnē? 

Vaidavas ezera labiekārtošanas projekts radījis ne mazums diskusiju – iekārtot ezera krastu vai atstāt to neskartu? Ezera pludmales attīstības pirmā iecere – attīrīt ūdeni no niedrēm un dūņām, atjaunot smilšu segumu krastā, izvietot peldošas pontonu laipas, papildu tualetes un ģērbtuves. Viena no ieceres pretiniecēm ir vietējā iedzīvotāja Anita Rumbiņa, uzskatot, ka līdz ar to pludmali apmeklēs vēl vairāk cilvēku un netīrība būs lielāka. 

“Tad, kad nāk vasara, – tas ir mūsu lāsts un nelaime: mums te nav vietas ne bērniem, ne pašiem.

Ezers ir... Es atvainojos, uz tualeti neviens neiet, jo tās plastmasa tualetes un sausās atejas nedarbojas, bērnus tur aizdzīt nevar – vakaros mēs ejam, viss ir piečurāts,” pastāstīja Rumbiņa.

Gan šo, gan citu pretenziju dēļ, pašvaldībai nu nācies projektu apturēt un meklēt kompromisus, jo līdzekļi tam jau bija atrasti. Projektu bija gatavs finansēt Latvijas Vides aizsardzības fonds, daļa būtu pašas pašvaldības izdevumi. 

“Tātad Vides aizsardzības fonds nebija ieinteresēts atbalstīt tādu projektu, kuram ir tāda negatīva pieskaņa. Tad mēs savstarpēji vienojāmies šīs aktivitātes atlikt un tā vietā realizēt stāvlaukuma būvniecību,” skaidroja Kocēnu novada domes attīstības nodaļas projekta vadītāja Inese Bērziņa.

Stāvlaukuma izveide gan nav gala lēmums. Pašlaik sākta arī parakstu vākšana, atbalstot projekta sākotnējo ieceri. Tas paredzēja izveidot arī drošu peldvietu bērniem. Tūristu pievilināšana ar labiekārtotu pludmali īpaši svarīga vietējiem uzņēmējiem. Anrijam Vazdiķim pieder viesu nams, tādēļ viņš atbalsta pludmales paplašināšanu.

“Arī man ir svarīgi, nevis lai stagnē Vaidava, bet lai Vaidava kā centrs uzplaukst un attīstās,” norādīja uzņēmējs.

“Es neko bīstamu tur neredzu, [neredzu,] ka tās laipas ir bīstamas. Nu, manuprāt, tā ir vecāku atbildība, un bērni ir jāpieskata. Ja tas ir apdraudējums videi, tad es, cik saprotu no zinošiem cilvēkiem un “Facebook” komentāriem, tad tas tomēr tā nav,” stāstīja Vaidavas iedzīvotāja Inga Brusova.

Savu viedokli par Vaidavas ezera krasta labiekārtošanu iedzīvotāji var izteikt vēl līdz Jāņiem, taču jau šobrīd ieceres atbalstītāju ir vairākumā. Savākti jau vairāk nekā 100 iedzīvotāju paraksti. Kocēnu novada pašvaldība atzīst, ka respektēs abu pušu viedokļus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti