Dienas ziņas

Aizvadīta izrāde «Kumeļu rotaļas»

Dienas ziņas

Valdgales purva ugunsgrēka vietā bez pārmaiņām

Iedzīvotājiem zaudējumi elektrotīkla bojājuma dēļ

Kocēnu iedzīvotājiem zaudējumi elektrotīkla bojājuma dēļ

Pagājušās nedēļas izskaņā vairāki Kocēnu novada iedzīvotāji un uzņēmumi piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu, kad elektrotīkla bojājuma dēļ izdega elektroiekārtas. Zaudējumi lēšami vairāku tūkstošu eiro apmērā. Pagaidām nav skaidrs, vai cietušajiem ir izredzes no “Sadales tīkla” iegūt kompensācijas.

Zemnieku saimniecības “Jūrnieki” saimniece Vineta Pilsuma-Švalbe nakti pavadījusi fermā, ar ūdeni dzesējot piena baseina bojāto ventilatora motoru, kas nestrādā jau kopš ceturtdienas. Līdz ar to zudusi arī piena kvalitāte – pirmdien, 23. jūlijā, mēslu kaudzē saimniece izlējusi gandrīz piecas tonnas piena.

Nu nākas iegādāties arī jaunas iekārtu detaļas, kas izmaksā vairākus tūkstošus eiro. Līdzīgu situāciju saimniece piedzīvoja arī pērn, kad elektropiegādes traucējumu dēļ izdedzis “DeLalaval” piena baseins, un tad zaudējumi bija lēšami 5500 eiro apmērā.

Kompensāciju no “Sadales tīkla” toreiz piedzīt neizdevās.

“Kā viņi kaut ko remontē, tā mēs zinām, ka nākošajā dienā kaut kas jau nu būs. Meitene slauca govis, un viņa saka, kaut kas nav “riktīgi”,” stāsta zemnieku saimniecības “Jūrnieki” saimniece Vineta Pilsuma-Švalbe. “Visi aparāti sāk gāzties, elektrība sāk raustīties, visi motori sāk sist, nevis tā kā izslēdzas, bet ar sitieniem. Visi aparāti nokrita zemē, un visas tās dienas gaismas sāka sprāgt ārā kā prožektori. Un mājās - labi, ka mans mazdēliņš nebija piecēlies, visas tās kontaktligzdas ir izdegušas un nāca dzīva uguns ārā,” norāda Pilsuma-Švalbe.

Saimniece teic, ka todien elektrības padeve bijusi teju četras reizes lielāka. Sadegusi sadzīves tehnika, kas burtiski uzsprāgusi, mājās radot piedūmojumu un deguma smaku. Nu viņa palikusi bez ledusskapja, televizora, datora un saldējamās kameras.

Līdzīgu situāciju piedzīvojuši vēl vairāki desmiti Kocēnu novada privātmāju iedzīvotāji, skartas arī lielākas saimniecības un uzņēmumi, kuriem uz laiku pat nācies pārtraukt  darbību.

“Mums arī kokapstrādes cehs, un tajā arī ir pietiekoši lieli zaudējumi uz iekārtām. Tas varētu sastādīt apmēram pāris tūkstošus,” saka SIA “Zilvas koks” īpašniece Jautrīte Brutāne.

“Man arī ir neliela saimniecība. Bija pārrāvums, un, kad elektrību atjaunoja, tad konstatēju, ka neiet elektriskie gani divi gabali, kas sastāda 800 eiro vērtību. Plus vēl dators,” stāsta piemājas saimniecības “Birzgaļi” saimnieks Jānis Kazaks.

Iedzīvotāji uzskata, ka akciju sabiedrībai “Sadales tīkls” par notikušo būtu jāuzņemas atbildība, izmaksājot kompensācijas, taču par to cietušie ir skeptiski noskaņoti. Uzņēmuma pārstāvji sākotnēji skaidrojuši, ka pie vainas zibens spēriens un par notikušo tikai atvainojušies.

“Sadales tīklā” apstiprina, ka 19. jūlija rītā Kocēnu novadā ir konstatēts elektortīkla bojājums, kas nekavējoties novērsts. Šobrīd uzsākta notikuma izmeklēšana.

Uzņēmumā saņemti 11 klientu pieteikumi par bojātām elektroiekārtām un trīs informācijas pieprasījumi no apdrošināšanas uzņēmumiem. “Lai izskatītu šos iesniegumus un pieņemtu lēmumu par zaudējumu atlīdzināšanu, klientiem papildus būs jāiesniedz elektoroiekārtas iegādes vai remonta izmaksu apliecinošs dokuments,” atzīmē AS “Sadales tīkls” preses sekretāre Tatjana Smirnova.

Tam gan iebilst Pilsuma-Švalbe.  “Tur jau ir atkal “bet” apakšā. Nu labi, man ir zemnieku saimniecība, man ir tās pavadzīmes, es varu pierādīt, bet ko lai privātais dara? Viņš taču neglabā tos čekus,” viņa paskaidro.

Iesniegumus par bojātām elektroiekārtām iedzīvotāji varēs iesniegt arī klātienē ceturtdien, kad “Sadales tīkla” pārstāvji apmeklēs Kocēnu novadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt