Panorāma

Atgriežas dzimtenē pēc ārstēšanas Latvijā

Panorāma

Imantas slepkavību nesaista ar meklēto pedofilu

Koalīcijas partijas nav gatavas piekāpties

Koalīcijas veidošana joprojām strupceļā; ZZS grib mainīt amatu sadalījuma proporciju

Jaunās koalīcijas un valdības veidošanas procesā ir jauns pavērsiens - Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) paudusi uzskatu, ka „Vienotībai” vajadzētu atteikties no vienas atbildības sfēras par labu Nacionālajai apvienībai (NA). Tādējādi katram koalīcijas partnerim būtu pa pieciem amatiem. Tāpat ZZS negrasās atkāpties no prasības pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra portfeļa, kam ir piemeklējusi atkal jaunus argumentus.

Zaļo un Zemnieku savienība, kas piektdien it kā bija piekritusi uzņemties atbildību par Ekonomikas ministriju, tomēr joprojām vēlas vadīt VARAM, par kuru šobrīd atbild Nacionālā apvienība. To pirmdien apliecināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis: „Pats vēlētājs šajās vēlēšanās ir pateicis, kuras ministrijas Zaļo un zemnieku savienībai ir jāvada. ZZS politiski pārvalda 39 pašvaldības, bet uzvarējusi šajās Saeimas vēlēšanās ir 67 pašvaldībā. ZZS uzvarējuši četrās pašvaldībās, kuras vada Nacionālā apvienība.”

„Cilvēki ar savu balsojumu ir parādījuši, ka mums tā ir jāvada,” saka ZZS līderis Augusts Brigmanis. Viņam pretī runā Nacionālās apvienības vadītājs Imants Parādnieks. „Mums ir daudz iesākto darbu un nav pamata to atdot kādam citam,” uzsvēra Parādnieks.

Viņš nedomā, ka tas būtu objektīvs apliecinājums tam, ka partijai VARAM būtu jāatdod: „Arī tas, ka mūsu ministri – gan Einārs Cilinskis, gan Romāns Naudiņš – tika pārliecinoši ievēlēti, drīzāk ir argumenti, ka vēlētāji grib uzticēt turpmāk vadīt.”

„Zaļzemnieki” pirmdien premjerministrei Laimdotai Straujumai (Vienotība) piedāvājuši arī mainīt amatu sadalījuma proporciju 6 – 5 – 4, par ko bija vienošanās līdz šim.

„Lai šī valdība būtu stabila, mūsuprāt, būtu labi, ja šie amati tiktu sadalīti proporcionāli. Arī Nacionālajai apvienībai būtu piecas atbildības sfēras. Tas būtu gana saprātīgi, ņemot vērā to, kāds priekšā stāv jautājumu loks – valdībai jārisina gan budžets, gan prezidentūra. Un ņemot vērā to, ka mēs nezinām, kā publiski beigsies Latgales skandāls,” sacīja Brigmanis.

Parādnieks gan atgādina, ka ideja nav jauna, jo to sākotnēji piedāvājusi Nacionālā apvienība: „Tas nav nekas jauns, jo šādu priekšlikumu mēs izteicām pašās pirmajās sarunās ar Straujumas kundzi un „Vienotību”. Uzskatām, ka 5 – 5 – 5 būtu korekts sadalījums, un tas nodrošinātu valdības ilgtspēju.”

Savukārt Straujuma jauno amatu sadalījuma piedāvājumu atteicās komentēt, norādot, ka par to vēl būtu jālemj visu partiju valdēm. Viņa gan atkārtoti uzsvēra, ka partijas ir gatavas sākt darbu pie valdības deklarācijas rakstīšanas. Tā notiks trīs blokos.

„No katras partijas par katru jomu būs divi cilvēki, bet tur mainīsies, piemēram, par kultūru būs citi nekā par veselību. „Vienotība” vadīs visas grupas: Matīsa kungs – tautsaimniecību, Latkovska kungs – drošību, un Viņķele vadīs to grupu, kas saucas „labklājība un ģimenes”,” skaidroja Straujuma.

Nākamās koalīcijas sarunas tagad ieplānotas trešdien, bet pēc tam atsāksies vien nākamnedēļ, jo no ceturtdienas komandējumos ārpus valsts būs gan Straujuma, gan „Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa. Tas nozīmē, ka skaidrība par ministru personālijām šonedēļ ir maz ticama. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti