Panorāma

Panorāma

Panorāma

Patvēruma meklētāju centrs drīz paplašināsies

Koalīcijas reitingi krītas

Koalīcijas partiju reitingi krīt

Sabiedrības neapmierinātība ar valdošās koalīcijas pēdējo mēnešu lēmumiem atspoguļojusies arī jaunākajos partiju reitingos. Visas trīs valdībā pārstāvētās partijas piedzīvojušas popularitātes kritumu, liecina pēc LTV Ziņu dienesta pasūtījuma veiktā SKDS aptauja.

Ja aptaujas dati atspoguļotu vēlēšanu rezultātus, Zaļo un zemnieku savienībai, Nacionālajai apvienībai un “Vienotībai” koalīcijas veidošanā nāktos aicināt talkā kādu no opozīcijas partijām.  

Sabiedriskās domas aptauja par atbalstu politiskajām partijām veikta decembra sākumā, neilgi pēc valsts budžeta apstiprināšanas Saeimā, kas šogad saistāma ar īpaši lielu summu, ko sadalīja deputātu priekšlikumiem jeb tā sauktajām deputātu kvotām, turklāt šajā laikā jau bija iezīmējies arī haoss nodokļu politikas veidošanā.

Pēdējā brīdī sadalītie budžeta miljoni un nekonsekvence būtisku lēmumu pieņemšanā atstājusi ietekmi uz valdošo partiju reitingiem.

“Visas koalīcijas partijas ir vairāk vai mazāk popularitāti zaudējušas, protams, kam bija popularitāte lielāka, tās teorētiski varēja pazaudēt un vairāk arī ir pazaudējušas, savukārt opozīcija ir savu popularitāti saglabājusi vai pat nedaudz pieaudzējusi,” stāsta sociologs, pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Tiesa, pēc aptaujas datiem, ja vēlēšanas notiktu rīt, 15% balsstiesīgo tajās nemaz nepiedalītos, bet vairāk nekā ceturtā daļa potenciālo vēlētāju nezinātu, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, un, sadalot šos 27% balsu proporcionāli, atklājas šāda aina – vietu Saeimā iegūtu sešas partijas, bet nedaudz zem piecu procentu barjeras paliktu partija “No sirds Latvijai”.

Tiesa, šī partija, tāpat kā pārējās opozīcijas partijas, izņemot “Saskaņu”, pēdējā mēneša laikā piedzīvojusi popularitātes kāpumu.

Lielākais reitingu augums – par 1,7 procentpunktiem – bijis Latvijas Reģionu apvienībai.

“Es esmu viens no tiem, kuri netic reitingiem, kuri tic Saeimas vēlēšanu rezultātiem,” saka Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars.

Bet koalīcijas pēdējo mēnešu rīcība varētu būt “atspēriena punkts pārmaiņām Latvijā kopumā, jo šādi vairāk turpināt, protams, nevar”, uzskata Bondars.

No visām koalīcijas partijām lielāko popularitātes kritumu piedzīvojusi Zaļo un zemnieku savienība, tās reitings pēdējā mēneša laikā piedzīvojis šogad straujāko kritumu – par 4,3 procentpunktiem.

“Pirmo krīzi viņi piedzīvoja jau šī gada jūnijā, jo pirms tam popularitāte bija ap 20%, kas ir fantastiski labs rezultāts Latvijas apstākļiem, kas bija uzticības kredīts,” atgādināja Kaktiņš.

“Man ir grūti iedomāties, kam ir jānotiek, lai ZZS spētu atgriezties pie tiem rādītājiem, kādi bija šī gada pirmajā pusē,” piebilda sociologs.

ZZS Saeimas deputāts Kārlis Sežants atzina, ka “visi šie te budžeta apstiprināšanas procesi, kļūdu labojumi nodokļu politikā un sistēmā, protams, nevar neatstāt ietekmi uz reitingiem, bet pirmajā vietā ir jāliek tas, kā valsts tālāk attīstīsies un nevis partiju reitingi”.

Viena procentpunkta kritums arī Nacionālajai apvienībai, kuras reitings sasniedzis šogad zemāko pozīciju, bet par diviem procentpunktiem samazinājies “Vienotības” reitings, kas līdz šim kopš vasaras beigām bija nedaudz, tomēr stabili audzis.

“Vienotības” valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs ceturtdien raidījumā “Rīta panorāma”, vēl nezinot jaunākos aptauju rezultātus, lika noprast, ka jau līdzšinējais “Vienotības” reitings licis vilties. Pēc jaunāko reitingu publiskošanas ar “Vienotības” līderi neizdevās sazināties. 

Jau ziņots, ka saskaņā ar novembra aptauju 5% barjeru iekļūšanai Saeimā pārvarētu un parlamentā iekļūtu piecas partijas, bet aiz svītras varētu palikt Latvijas Reģionu apvienība un “No sirds Latvijai”.

 

 

17 komentāri
dOt
Tu marks esi debils vai izliecies.Ja Kaimins tos meeslus neceltu augsa. Tu vel tagad sukatu ledu.
Jurijs
Te ir vēl vienas aptaujas rezultāti. Un šie rezultāti ir krasi atšķirīgi no SDKS. Un pilnīgi noteikti šie rezultāti nav manipulēti, jo to tur ieinteresētās personas izdarīt nevar: https://www.facebook.com/groups/1248354211902645/
Ancis
KPV - tā turēt ... Man patīk viss šitais uzcepiens ...
Sarma - ddd
Pilnīgi piekrītu! Ne tikai berzē rokas, bet arī DAŽĀDOS veidos atbalsta nesavtīgos "glābējus", kuri tik to vien zina, kā bārstīties ar dažādiem lozungiem, kā un vai šie solījumi izpildāmi, tas viņu elektorātu neinteresē. Galvenais - ievērot kremļa čekistu intereses. To ka tās tiek turētas godā, bija redzams arī joprojām čekista Savicka histēriskajā reakcijā uz Dukuru rīcību. To gan var attiecināt uz suņu būdas elektorātu. Ka tik izbļaustīties. Ko un kā darīt tas viņus neinteresē. Nu bet ko no suņu būdas līmeņa var gaidīt.
.
jā, ja nebūtu baigais drauds, ka tas beigsies ar ļoti smagām neatgriezeniskām sekām mūsu valsts demokrātiskajai iekārtai kā tādāi, būtu pat interesanti paskatīties, ko tie visi opozīcijas bļāvēji darītu, ja viņiem pēkšņi iedotu varu - un tad viss suņu būdas elektorāts un tramvaja biļešu elektorāts varētu paskatīties cik naski uz solījumu īstenošanu ir tie šī brīža bļāvēji, kuriem ne par vienu savu vārdu nav jāatbild un var bārstīt populismu līdz pilnīgam absurdam.
Kopš Brexit un Trampa uzvaras
paredzēšānas no reitingtaisītāju puses, mana ticība tiem ir ārprātīga.
Marks
Suds par kaiminu. Tik blaut mak. Nakamajas velesanas tikai un vienigi par Bordana partiju. Citi varianti nav un nemaz nevajag...
jānītis
Arī viņš tāpat kritizē citus , bet jaunas idejas nespēj dot. Mūsu vaina dauzās mazās partijas un viens ar otru plēšamies. Kad beidzot runās un darīs valsts labā lai labāk būtu dzīvot.
ak vai
Bondars taču ir vēl tukšāks par kaimiņu. kaimiņam tas bļaura tēls vismaz ir kaut cik oriģināls, bet Bondars ir vienkārši idiotskas dara pakaļ...
ddd
maskava tik berzē rokad, viss rit pēc scenārija
Janis
Es balsoju tikai un vienigi par kaimiņu .
No kura laika
nepilsoņi drīkst balsot? Jebšu kaimiņš kandidē arī uz Krievijas Federācijas domi vai prezidenta vietu?
joks
LTV paņem viena kantora aptauju un uztaisa par absolūto patiesību.
Lauku vecis
Vasarā speciāli sekoju 1 mēnesi LTV 1 un secin'ju, ka Vienot;ībai tiek propoganda ( arī radio 1) par 90% unn uzrakstīju pārrauugošajai NEPL un viņi man atbildēja , ka nosūtījuši šo ziņu LTV 1 UN RADIO 1.T TA TAD MAN IR BIJUSI TAISNĪBA ==Atbildētāj, lauku vecim. Neizvilksiet Vienotību , žel, ka 2 gadi jāpūdē sī pretīgā sarosītu partija!
Lauku vecim
Ja uzmanīgi paskatās LTV sižetus, var redzēt, ka ZZS tiek piesegts, bet Vienotību mēģina norakt. Interesanti būtu zināt, vai tas tādēļ, ka redaktorei besī Vienotība, vai tāpēc, ka ZZS piešķīra naudiņu un uzpirka LTV (naudas piešķiršana ir fakts, ko vari pārbaudīt). Par MU un arodbiedrībām piekrītu - lielākā daļa no MUN ir blēži, kas apkrāpj gan savus darbiniekus, gan pārējos iedzīvotājus!
Lauku vecis
nu, nu , ja vienu zelē nepārtraukti, lai uzceltu Vienotības reitingu. Neviens neatbildēja , nu nu, Ozola jautājumu , kuri irb tie 70 000 , kuri aizgaja MU no SIA, TĀ APZOGOT CILVĒKUS AR SOCIĀLĀM IEMAKSĀM. Nelieši ir tie firmači. Kur ir lielie arodbiedrību bļāvēji==ĶERIS UN BALDZĒNS.Klusē LIELIE STRĀDNIEKU AIZSTĀVJI!!!!!!! Piesedz ārodbiedrības neliešus , optimizētājus,. Pār bortu! Apzog cilvēkus, nu nu , apzog cilvēkus un raidījumā to notušēja. Secinu, ka partiju ČOMI IR OPRTIMIZĒJUŠI NODO9KĻ;US!
nu nu
vakar Tieša runa aptaujas rezultāti bija vēl graujošaki
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti