Koalīcijas partijas joprojām nespēj vienoties par amatiem valdībā

Jaunās koalīcijas partijas – „Vienotība”, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA) – arī piektdien nespēja vienoties par ministru krēslu sadali topošajā valdībā, žurnālistiem piektdien atzina politiķi.

„Vienotības”, ZZS un NA līderi, attiecīgi Solvita Āboltiņa, Uldis Augulis un Roberts Zīle, skaidroja, ka vienošanās starp visām trim partijām navpanākta. Tāpēc sarunas turpināsies pirmdien. Vienlaikus partijas sola nākamajā nedēļā rakstīt valdības deklarāciju, kurā būs trīs lieli bloki – tautsaimniecība, drošība un sociālā sfēra.

Savukārt pašreizējā  un, iespējams, arī turpmākā premjerministre Laimdota Straujuma („Vienotība”), kura arī piedalījās valdības veidošanas sarunās, atklāja, ka „Vienotība” ir piekritusi uzņemties Veselības ministrijas vadību, toties ZZS – Ekonomikas ministriju. Iepriekšējā plānā, ko Straujuma prezentēja trešdien, bija paredzēts, ka Veselības ministrijas uzņemsies „nacionāļi”. Tāpēc vaicāta, kurš portfelis tad tiks NA, Straujuma atteica, ka „tur arī sākas problēma”. Viņa pie žurnālistiem iznāca vēlāk – pēc partiju pārstāvjiem, kuri apgalvoja, ka Straujuma ir aizņemta premjeres darbā.

Trešdien, pirmajās koalīcijas sarunas par topošās valdības sastāvu, Straujuma bija piedāvājusi, ka „Vienotību” pārstāvošie ministri vadītu Satiksmes ministriju, Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju. Turklāt „Vienotībai” būtu premjera postenis.

Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) būtu četri posteņi valdībā un Saeimas priekšsēdētāja amats, kura sakarā iepriekš bija minēts Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze. Atbilstoši Straujumas piedāvājumam, „zaļzemnieki” vadītu Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju un Aizsardzības ministriju. Tāpat ZZS varētu pārņemt Ekonomikas ministriju, kas līdz šim nebija tās vadībā.

Savukārt Nacionālā apvienība (NA) turpinātu vadīt Kultūras ministriju un Tieslietu ministriju, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un iegūtu Veselības ministriju.

Jau vēstīts, ka vecā koalīcija pirmdienas rītā ir vienojusies arī turpmāk strādāt kopā pašreizējās premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) vadībā. Pirmdien un otrdien Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar visām Saeimā iekļuvušajām partijām un pārrunāja to mērķus Saeimā. "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība, kā arī Nacionālā apvienība ir vienojušās saglabāt pašreizējo koalīciju un turpināt darbu arī nākamajā valdībā.

Pēdējās pāris nedēļās arī izskanējuši dažādi varianti, kuri cilvēki varētu ieņemt amatus valdībā. Tomēr lielāka neskaidrība līdz šim ir bijusi ap Veselības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas tālāku vadību - nav zināma nedz partija, nedz politiķis, kurš šīs ministrijas varētu vadīt.

12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un partija „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti