Ar budžetu mēs pakāpeniski virzāmies uz priekšu un risinām arī problēmjautājumus, kas starp koalīcijas partijām vēl ir, - tik lakoniski premjers Valdis Dombrovskis no „Vienotības” tagad komentē procesu, kurā izskanējuši jau vairāki ultimāti. Ja iepriekš finanšu ministrs Andris Vilks un Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars neklātienē apmainījās ar dzēlībām budžeta dēļ, tad pirmdien otrs „nacionāļu” līderis Gaidis Bērziņš runāja līdzīgi premjera ierastajam stilam:
„Mēs runājam par konkrētām prioritātēm attiecībā uz demogrāfisko vienošanos – te esam gatavi diskutēt. Par finansējuma pieaugumu kultūrā - šis jautājums arī virzās budžeta kontekstā. Atliek jautājums par uzturēšanās atļaujām – es ceru, ka, turpinot diskusijas, arī tas tiks atrisināts.”
Pēc sēdes, kurā Ekonomikas un Satiksmes ministriju pārstāvji strīdējās par iespējamo jauno ostu nodevu, Reformu partijas vadītājs Edmunds Demiters arī izturējās mierīgi, paužot pārliecību, ka no koalīcijas partneru puses būs sapratne.
Pagājušajā nedēļā premjers pieņēmis vides ministra Edmunda Sprūdža demisiju no 1.decembra. Taču nu pārmetumi no attiecīgajām nozarēm izskan gan pret kultūras ministri Žaneti Jaunzemi-Grendi, kuras demisiju prasa arī interneta petīcijā, gan pret veselības ministri Ingrīdu Circeni, bet labklājības ministre Ilze Viņķele nedēļas nogalē pensionāru mītiņā piedzīvoja senioru dusmas. Pats premjers nesen skarbi kritizējis izglītības ministru Vjačeslavu Dombrovski. Taču Ministru prezidents apgalvo, ka valdības stabilitāte šobrīd esot pašas koalīcijas rokās:
„Būtiskais faktors valdības stabilitātei ir budžeta veidošanas process. Ja izdosies pieņemt visām pusēm pieņemamus risinājumus bez ultimātiem, varam turpinār darbu un nostrādāt līdz nākošajām Saeimas vēlēšanām.”
Koalīcija pirmdien arī vienojās, ka eirokomisāra kandidatūras virzīšana patiešām būtu kaut kā jāregulē, jo šobrīd to nosaka vien tradīcija. Tomēr, lai nepavērtu jaunu fronti strīdiem, darbs pie konkrētiem juridiskiem formulējumiem notiks pēc budžeta pieņemšanas. Visticamāk, šajā procesā konsultatīvi tiks iesaistīts arī parlaments, bet apstiprināt kandidatūru varētu valdība, jo līdz šim lēmums bijis vienpersoniski Ministru prezidenta ziņā. Pret to iebilst arī opozīcija, taču tās priekšlikumu koalīcija vienojās noraidīt.