Koalīcija vienojas celt piemaksas arī 1996.gadā piešķirtajām pensijām

Paaugstināto piemaksu par darba stāžu saņems arī tie pensionāri, kam vecuma pensija piešķirta 1996. gadā, pirmdien, 23.aprīlī, vienojās koalīcijas partijas.

Šobrīd likumā noteikts, ka no šī gada 1. jūlija piemaksa pensijai par katru nostrādāto gadu pieaugs no viena eiro līdz 1,5 eiro cilvēkiem, kas devušies pensijā līdz 1995.gada beigām, taču likumu plānots grozīt, lai piemaksu palielinātu arī tiem, kam vecuma pensija piešķirta gadu vēlāk.

Tāpat koalīcija atbalstījusi jauna pabalsta ieviešanu pensionāriem, kam nomiris laulātais. Dzīvesbiedru pārdzīvojušais pensionārs gadu saņemtu pabalstu 50% apmērā no mirušā dzīvesbiedra pensijas.

KONTEKSTS:

Lēmumi seko Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izvērtējumam par Latvijas pensiju sistēmu, kurā norādīts, ka nepieciešams ievērojami palielināt minimālo pensiju apjomu un izmantot tādus pašus indeksācijas noteikumus kā nosacīto noteikto iemaksu pensiju shēmā, tādējādi samazinot veco ļaužu nabadzību un pensiju nevienlīdzību.

OECD norādījusi, ka Latvijā ir vieni no zemākajiem kopējiem valsts izdevumiem veselības aprūpei un citiem sociālajiem pabalstiem OECD valstu vidū, proti, 2015.gadā vispārējās valdības izdevumu veidoja 37% no Iekšzemes kopprodukta (IKP), bet OECD valstu vidējais rādītājs ir 44% no IKP. Latvijai OECD valstu vidū ir sestais zemākais rādītājs, vēl mazāki vispārējie valsts izdevumi ir tikai Meksikai, Īrijai, Korejai, Turcijai un Šveicei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti