Koalīcijā vēl negūst visas atbildes par ZZS ministru tikšanos ar Krievijas vicempremjeru

Partiju "Vienotība" un Nacionālās apvienības politiķi otrdien, 16.augustā, koalīcijas padomes sēdē vēl neguva visas atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministru neformālo tikšanos ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču.

Gan "Vienotības", gan Nacionālās apvienības politiķi otrdien premjeram Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība) prasīja paskaidrojumus par ZZS ministru – zemkopības ministra Jāņa Dūklava, finanšu ministres Danas Reiznieces Ozolas un satiksmes ministra Ulda Auguļa tikšanos ar Krievijas vicepremjeru Dvorkoviču.

Šī ZZS ministru un Krievijas premjera neformālā tikšanās pēdējās dienās raisījusi plašu rezonansi un likusi uzdot jautājumus par šādas tikšanās mērķi. Tiesa, arī otrdien liela daļa atbilžu izpalika, jo tikšanās iniciators – zemkopības ministrs Dūklavs – ir atvaļinājumā.

Līdz ar to partiju pārstāvji vienojās, ka pie šī temata atgriezīsies nākamnedēļ. Tomēr koalīcijas sanāksmē gluži bez ievērības otrdien tas nebija atstāts. 

"Šodien mēs vismaz vēlējāmies gūt apliecinājumu tam, ka Latvijā ir viena ārpolitika un Latvijas nebūs vājākais posms Eiropas Savienībā attiecībā pret sankcijām un Minskas vienošanās izpildi," teica "Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Ministru prezidents arī uzsvēra, ka Dūklavs, lai arī tobrīd pildījis premjera pienākumus Kučinska atvaļinājuma laikā,  sarunās nav piedalījies kā premjera pārstāvis. Dūklavs pārstāvējis tikai savu nozari, bet sarunas bijušas nevis slepenas, bet neformālas.

Jau vēstīts, ka ar Krievijas vicepremjeru Dvorkoviču pagājušajā nedēļā restorānā netālu no zivju pārstrādes rūpnīcā "Karavela” neformāli tikušies trīs ZZS politiķi – finanšu ministre Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Augulis un zemkopības ministrs Dūklavs. Ārlietu ministrijai bija zināms tikai par Dūklava tikšanos ar Krievijas vicepremjeru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti