Panorāma

Ekonomikas izaugsmi bremzē tirdzniecības kari

Panorāma

Panorāma

Koalīcija prezidenta amatam virzīs E. Levita kandidatūru

Koalīcija prezidenta amatam virzīs Egilu Levitu

Valdības koalīcijas partijas pirmdien, 15. aprīlī, vienojās Valsts prezidenta amatam virzīt Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Partijā “KPV LV” par prezidentu gan būs brīvais balsojums, tomēr paredzams, ka Levitam balsu pietiks.

Levits uz šo amatu kandidēja jau 2015. gadā, kad Saeimas vairākuma atbalstu tolaik vēl aizklātajās vēlēšanās guva pašreizējais prezidents Raimonds Vējonis.

Koalīcija prezidenta amatam virzīs Egilu LevituMadara Fridrihsone

  Nacionālā apvienība, kas reiz jau virzījusi Levitu Valsts prezidenta amatam, par nodomu atkārtoti virzīt tieši viņu paziņoja jau pirms pāris mēnešiem. Levita atbalstītājiem nekavējoties pievienojās arī Jaunā konservatīvā partija, bet pēc pārdomu brīža – arī „Attīstībai/Par!”.

  Koalīcijas partija “KPV LV” iepriekš apsvēra iespējas piedāvāt arī citus kandidātus, un šī politiskā spēka Saeimas frakcijas deputāti prezidenta vēlēšanās varēs balsot pēc savas izvēles. Taču Levitu atbalstot vairāki “KPV LV” deputāti, atzina partijas pārstāvji, tiesa, neminot konkrētu skaitu.

  “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš pirmdien paziņoja, ka citu kandidātu partija nevirzīs.

  “Šobrīd no piecām koalīcijas partijām tiks izvirzīts viens kandidāts – Egils Levits. Es pats personīgi uzskatu, ka tā ir ideāla kandidatūra. Es pats personīgi atbalstīšu Levita kunga kandidatūru. “KPV LV” frakcijas deputātiem netiks uzspiests – atbalstīt vai neatbalstīt kādu kandidatūru.

  Tā ir viņu pašu izvēle. Viņi paši balsos pēc savas sirdsapziņas, tā kā viņi to jūt,”  sacīja Kaimiņš.

  Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”)  sacīja, ka “formāli mums vēl ir jāpieņem lēmums par Levita kungu, bet es jums varu teikt – es neredzu nevienu iemelsu, kāpēc “Jaunā Vienotība” neatbalstītu Levita kungu par nākamo Valsts prezidentu”.

  Tas nozīmē, ka Levitam nepieciešams tikai divu “KPV LV” deputātu atbalsts, lai nodrošinātu savai kandidatūrai vairākumu Saeimā.

  Savu balsi par Levitu gatavs atdot arī “KPV LV” deputāts Aldis Blumbergs, turklāt Artuss Kaimiņš norādīja, ka frakcijā Levitu varētu atbalstīt arī citi deputāti.

  Līdz ar to Levita izredzes kļūt par nākamo Latvijas prezidentu ir drošas.

  “Neteiksim “hop” kamēr nav pārlēkts, bet katrā gadījumā šodienas sanāksmes rezultātā prognoze ir kļuvusi pozitīvāka. Mūsu skatījumā, kā arī Kariņa kungs izteicās, nav acīmredzamu šķēršļu, kādēļ Levita kungs nevarētu kļūt par Valsts prezidentu. Tā kā mēs raugāmies ļoti optimistiski uz iznākumu,” atzina Nacionālas apvienības līderis Raivs Dzintars.

  Savus kandidātus prezidenta amatam varētu izvirzīt arī opozīcijas partijas. Esošais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav paziņojis, vai piekristu kandidēt uz otro termiņu augstajā amatā.

  Latvijas Zaļā partija gan paudusi gatavību Valsts prezidenta amatam atkārtoti virzīt  Vējoni, bet pēc šī  koalīcijas paziņojuma viņa izredzes tikt pārvēlētam gan ir mazinājušās.

  KONTEKSTS: 

  Valsts prezidenta vēlēšanas gaidāmas maija beigās vai jūnija sākumā. Saeimā pirmo reizi Valsts prezidents tiks vēlēts atklātā balsojumā.

  Koalīcija līdz aprīļa vidum plānoja vienoties par kopīgu prezidenta amata kandidātu. Līdz tam partiju kopīgās sarunās pieminēja tikai vienu kandidātu – Levitu, kuru atbalsta gan Jaunā konservatīvā partija, gan Nacionālā apvienība, gan "Attīstībai/Par!". “Jaunā Vienotība” solīja savu viedokli paust pēdējā, gaidot “KPV LV” lēmumu. Bet “KPV LV” prezidenta amatam izskatīja stomatoloģes Alēnas Butkēvičas kandidatūru,  kā arī tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru.  

  Pašreizējā valsts vadītāja Raimonda Vējoņa kandidatūru koalīcijas partijas neplāno virzīt atkārtotai apstiprināšanai Latvijas Valsts prezidenta amatā.

  6 komentāri
  Anonīms lietotājs 2145
  Strīķe un Kaimiņš bildē raksta vidū izskatās pēc monumentiem. Laikam misijas apziņa cilvēkiem... :)
  Anonīms lietotājs 22483
  Starp citu, runājot par levita it kā izcilajām svešvalodu zināšanām... Ierakstiet meklētājā Public Lecture “Law, Technology and Democracy” by Egils Levits ... un baudiet "izcilo" angļu valodu vairāk nekā stundas garumā. Ja vien spējat izturēt tukšo saturu un izteikto akcentu.
  Anonīms lietotājs 22987
  Vai patiesi Latvijai pēc ilgiem laikiem būs prezidents, par kuru nebūs no kauna zemē jālien?
  Jānis Lietavietis
  Nedomāju gan, ka Levitam pēc Satversmes preambulas brāķa pienāktos tas gods būt par Valsts prezidentu. Reliģijas uzspiešana un atsaukšanās uz kaut kādām nekad nedefinētām vērtībām, kas skaisti izklausās, bet nav skaidrs, vai pats preambulas autors maz saprot, kas tur ir uzrakstīts. Nemaz nerunājot par to, ka reliģiskās vērtības nereti ir dziļā konfliktā ar vispārcilvēciskajām, kamēr preambulā tās ir sarakstītas kopā, radot maldīgu priekšstatu par to, ka tās būtu radnieciskas. Valsts prezidents nedrīkst būt cilvēks, kurš ar savu darbu ir pazemojis visu mūsu tautu un uzspļāvis tās vēsturei, kristietību ievazāja šeit krustneši, kas slepkavoja un paverdzināja mūsu tautu un tagad viņi ir pagodināti par tiem noziegumiem ar vietu Satversmes preambulā, tagad mūsu Satversme saka, ka mēs esam vergu tauta, ka tā ir mūsu identitāte. Dēļ tā, ka Satversme ir svarīga ikvienam no mums - brāķi Satversmē nav piedodami un kamēr tie nav laboti - Levits nedrīkst ieņemt Valsts prezidenta amatu.
  Anonīms lietotājs 24398
  Jenkijs ir! Nu tagad to levitu vajag ļoti. Vēl derētu Ābrams un Sāra!
  Karlis Bruvers
  Vai ebreji Jums personīgi ir nodarījuši ko ļauņu, jeb Jūs vienkārši tā pat muldat, jo Jūsu tēvs un vectēvs mēdza tā runāt? Uzvelkat folijas cepurīti, jo varbūt arī marsieši kosmosā Jums slepeni apstrādā smadzenes. Kaut gan šaubos vai tur ir kas palicis ko apstrādāt...
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti