Koalīcija pirms valdības ārkārtas sēdes nevienojas par Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Varas partiju pārstāvjiem ceturtdien ārkārtas sēdē nav izdevies vienoties par Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā. Starp koalīcijas partneriem joprojām ir atšķirīgi viedokļi par to, vai Latvijai būtu jāuzņem vēl 526 bēgļi, līdz ar to valsts nostāju bēgļu jautājumā izšķirs ministru balsojums valdībā, to pēc koalīcijas sēdes un tai sekojošās nelielās ZZS pārstāvju apspriedes atzina Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas līderis Augusts Brigmanis.

Pēc viņa teiktā, uzklausot Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto ziņojumu saistībā ar Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā, jautājumu joprojām bijis vairāk nekā atbilžu. Brigmanis atzina, ka sarunā koalīcijas sēdē izskanējuši ļoti atšķirīgi viedokļi par bēgļu uzņemšanu, tomēr viņš pats personīgi ir pret to, ka Latvija uzņem vairāk nekā 250 bēgļu.

Arī ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze teica, ka iebilst pret papildu bēgļu uzņemšanu Latvijā, un gadījumā, ja Latvijas valdība balsos par jauno piedāvājumu, tad viņš Saeimas Eiropas lietu komisijā balsos pret to.

ZZS pārstāvji arī neslēpa, ka bēgļu jautājums „šķeļ ne tikai sabiedrību, bet arī politiķus”. Vienota pozīcija neesot arī starp ZZS ietilpstošajām partijām – Latvijas Zaļo partiju, Latvijas Zemnieku savienību un „Latvijai un Ventspilij”. Tāpēc šobrīd neesot iespējams runāt par vienotu ZZS nostāju bēgļu jautājumā.

Brigmanis arī kritizēja IeM valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes vadītās darba grupas sagatavoto ziņojumu saistībā ar Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā, jo tas esot izstrādāts, domājot tikai par 250 bēgļu uzņemšanu, bet realitātē būs jāuzņem 776 bēgļi un nākotnē - vēl vairāk. 

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Savukārt Pētersone-Godmane Latvijas Radio norādīja, ka plāns ir izstrādāts, domājot par bēgļu uzņemšanu kopumā, un tas būs izmantojams situācijā, ja bēgļu skaits Latvijā būs mērāms simtos. Viņa atzina arī - ja situācija kļūs nekontrolējama un Latvijā ieceļos tūkstošiem bēgļu, tad būs jādomā par ārkārtas mehānismiem.

Pēc koalīcijas sēdes notiek valdības ārkārtas sēde, kurā tiek lemts par Latvijas pozīciju bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Jau vēstīts, ka atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) vadītāja Žana Kloda Junkera vadītāja jaunākajam bēgļu uzņemšanas plānam Latvijai ir jāuzņem papildu 526 cilvēki, tādējādi kopā ar jau iepriekš noteiktajiem 250 bēgļiem Latvijā plānots dot patvērumu kopumā 776 cilvēkiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekšējās divās dienās ticies ar visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvjiem, jo koalīcija nespēja savā starpā vienoties par bēgļu uzņemšanu. Pēc tikšanās ar partijām prezidents ar rīkojumu uzdevis valdībai divu nedēļu laikā sagatavo rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā, kā arī pieņemt Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti