Panorāma

Par vakcīnu iepirkumu soda S. Henkuzenu

Panorāma

Valdības rīcību pandēmijas laikā izmeklēs komisija

Koalīcijā pieaug domstarpības

Koalīcijā pieaug domstarpības: «KPV LV» atkal prasa atcelt Vitenbergu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arvien skaļākas kļūst neapmierināto balsis valdošajā koalīcijā. Domstarpības atkal uzliesmojušas par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga veikto partijas maiņu. Ministra bijusī partija “KPV LV” izlēmusi atkal aicināt premjeru nomainīt ministru, bet citi koalīcijas partneri vēlas mainīt līgumu, piemēram, ļaujot arī citiem ministriem “staigāt“ starp partijām.

Partijas “KPV LV” valde trešdienas, 5. maija, vakarā vēlreiz nosūtīja lūgumu premjeram atcelt no amata bijušo ''KPV LV'' biedru, ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, kurš pievienojies Nacionālajai apvienībai. “KPV LV” uzsver, ka ministra tālākā palikšana amatā ir koalīcijas līguma pārkāpums, jo viņš pievienojies citai partijai.

Kā galējo risinājumu partija neizslēdz aiziešanu no koalīcijas. “Šādas iespējas nav izslēgtas. Vēlme ir rast viskorektāko veidu attiecībā pret valsti. Ir jāsaprot, ka ir kaut kāda kārtība, kādā mēs sadarbojamies vai nesadarbojamies,” norādīja “KPV LV” valdes loceklis Jurģis Miezainis.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar premjeru tikās pirms nedēļas. Partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans, kurš protokolējis sarunu, norādīja, ka tikšanās laikā neesot nekas runāts par kādu konkrētu amatu pārdali.

JKP sagaida, ka koalīcijas līgumā noteiktais par ministru piederību konkrētām partijām tiks atcelts vai arī jaunizveidojusies situācija leģitimizēta. LTV raidījumā “Šodienas jautājums” Feldmans piebilda, ka koalīcijas līgumā nav iespējamas individuālas izmaiņas, bet tikai solidāras izmaiņas.

“Krīzes laikā intrigas ņem virsroku, un premjera ieskatā visas lietas jārisina visiem, ne viņam. Uzņēmumā tāpēc ir vadītājs, kurš palīdz, nevis šķeļ kolektīvu. Kariņam vajadzētu saprast, vai ir gatavs piedalīties problēmu risināšanā, vai izlikties, ka ir Baltais tēvs, kurš nav nekur iesaistījies,” sacīja Feldmans.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) LTV raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra, ka viņa vadītā valdība ir rīcībspējīga. Kariņš partiju domstarpības saista ar pašvaldību vēlēšanu tuvumu. Taujāts, kādus konkrēti soļus spers izejai no aktuālajām domstarpībām koalīcijā, Kariņš norādīja, ka publiski savus plānus neatklāšot, taču strādāšot, lai nodrošinātu mieru.

Uz vietvaru vēlēšanu tuvumu LTV raidījumā “Šodienas jautājums” norādīja arī premjera partijas biedrs, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens, vienlaikus sakot: “Šis [koalīcijas] līgums formāli nav pārkāpts. Bet skaidrs, ka mainās spēku samēri. Par to ir jādiskutē, nav šaubu. (..) Būtu pāragri par to [amatu pārdali] runāt. Tas arī nav labs brīdis par to runāt. Mums jāatceras, ka nāk pašvaldību vēlēšanas, kas liek partijām agresīvāk uzvesties.” Viņaprāt, premjera piedāvājumam situācijas risināšanai vajadzētu būt pēc 5. jūnija, kad notiks pašvaldību vēlēšanas.

JKP pārstāvošais Feldmans gan nepiekrita šādam redzējumam: “Es gan nesaistu šo jautājumu ar pašvaldību vēlēšanām, jo iesaistītās amatpersonas tiešā veidā nepiedalās vēlēšanās un var sēdēt pie galda un runāt kaut vai visu dienu.”

KONTEKSTS:

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēmis pievienoties Nacionālajai apvienībai. Neilgi pēc tam partijas “KPV LV” valde paziņoja, ka ir nolēmusi atsaukt Vitenbergu no ministra amata. Komentējot “KPV LV” vēlmi mainīt ministru, NA līderis Raivis Dzintars sacīja: “Es domāju, ka tas ir koalīcijas stabilitātes interesēs – ļaut Jānim Vitenbergam turpināt strādāt.” 

Savukārt “KPV LV” Saeimas frakcijas deputāti, izskatot jautājumu par uzticību ekonomikas ministram, atbalstīja Vitenberga darba turpināšanu valdībā.

Tikmēr premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") sagaida, ka NA un "KPV LV" pašas atrisinās domstarpības pēc Vitenberga pievienošanās NA un no tās izrietošās "KPV LV" pārstāvniecības maiņas valdībā. Arī Valsts prezidents Egils Levits mudināja abas partijas noskaidrot attiecības tā, lai neietekmētu valdības stabilitāti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti