Koalīcijā nav atbalsta NA aicinājumam apturēt bēgļu uzņemšanu Latvijā

Pēc pagājušajā piektdienā notikušajiem teroristu uzbrukumiem Parīzē Nacionālā apvienība nākusi klajā ar aicinājumu apturēt bēgļu uzņemšanu Latvijā. Koalīcijā gan nav atbalsta šādai iecerei.

Nacionālā apvienība uzskata, ka bēgļu uzņemšana jāaptur, kamēr tiek noskaidrots, vai patiesībai atbilst ziņas par to, ka daži teroristi ieceļojuši Eiropā, uzdodoties par bēgļiem un izmantojot viltotas Sīrijas pases.

Uz šo Nacionālās apvienības paziņojumu pēc koalīcijas padomes sēdes asi reaģēja „Vienotības” priekšsēdētāja, Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Viņa ieteica ieklausīties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa aicinājumā   nesēt paniku un nekurināt naidu, un ļaut dienestiem darīt savu darbu un sniegt tiem visu nepieciešamo atbalstu.

Āboltiņa arī uzsvēra, ka bēgļu uzņemšana vēl nemaz nav sākusies, tāpēc “nevajag maldināt un kacināt sabiedrību, ka kaut kas jāpārtrauc”.

Latvijas atbildīgie dienesti strādā, un ikviens Latvijas politiķis ieinteresēts novērst riskus, bet “nevajag velti kacināt sabiedrību”, uzsvēra Ābotliņa.

Solvita Āboltiņa kritizē NA aicinājumu apturēt bēgļu uzņemšanu

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze pēc koalīcijas partiju sanāksmes norādīja, ka ZZS valde un Saeimas frakcijā Nacionālās apvienības paziņojums pagaidām nav apspriests. Viņš personiski uzticoties drošības dienestu darbam un to profesionalitātei Latvijā uzņemamo bēgļu izvērtēšanas procesā.

Jau vēstīts, ka  Nacionālā apvienība aicināja apturēt bēgļu uzņemšanu, jo  šobrīd nav skaidrības par to, vai daļa teroristu, kas sarīkoja slaktiņu Parīzē, ieceļojuši Francijā, uzdodoties par bēgļiem.  

Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā Latvijā uzņemot līdz 776 patvēruma meklētājus. Pirmos bēgļus Latvijā plānots uzņemt ziemā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti