Panorāma

Baltkrievijas režīms izvēlas izolāciju

Panorāma

Rīgas domē sadala atbildības jomas

Valsts policijas priekšnieka amatam virza A. Ruku

Koalīcija atbalsta negaidīti virzīto Valsts policijas priekšnieka amata kandidātu Ruku

Uz vakanto Valsts policijas priekšnieka amatu virzīs Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Armandu Ruku, kurš nebija iepriekš publiski minēto trīs pretendentu vidū. Koalīcijas partneriem nav iebildumu pret šo kandidatūru.

Ruku minētajam amatam izraudzījies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (''KPV LV''). Ministrs Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja, ka konkursa līderis bija līdzšinējais Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins, bet viņam konkursa gaitā bija veselības problēmas. Tādēļ tika meklēts cits kandidāts.

Ģirģens stāstīja, ka Rukam ir augstākā izglītība, maģistra grāds. Viņš ir pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātē, Valsts policijas koledžā. Ruks ilgstoši darbojies slepenajā dienestā, kur darbojies ar operatīvām darbībām.

Ministrs sagaida no Ruka svaigu skatījumu uz policiju un izmaiņas, tostarp uzlabot policistu atalgojumu, kā arī apmācību.

Ruku amatā varētu apstiprināt valdības sēdē nākamnedēļ, norādīja ministrs. To žurnālistiem atzina arī premjerministrs Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības”.

“Tātad šodien iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens informēja, ka viņš grib virzīt kandidātu uz Valsts policijas priekšnieka amatu. Mēs viņu uzklausījām un vienojāmies, ka mēs nākamnedēļ to iekļausim Ministru kabineta darba kārtībā. Visiem dokumentiem jābūt publiskotiem ja ne šovakar, tad rīt, kolīdz tie būs iesniegti. To tad attiecīgi Ministru kabinets arī lems,” paziņoja Kariņš.

Ruks par pārvaldes priekšnieku kļuva šovasar, taču iepriekšējos 17 gadus nav ieņēmis amatus, kas prasītu publicēt amatpersonas deklarācijas, liecina Valsts ieņēmumu dienesta datubāze.

Kariņš par Ruka kandidatūru izteicās izvairīgi, savukārt citu partiju pārstāvji vai nu pauda atbalstu, vai arī norādīja, ka izvēle ir iekšlietu ministra atbildība.

“Armanda Ruka kandidatūra manā ieskatā ir visprofesionālākā, un esmu dzirdējis labas atsauksmes par Ruka kungu kā par policistu, un tas vieš cerības,” pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

“Labi un svarīgi, ka šis lēmums varētu tikt skatīts Ministru kabineta sēdē pēc nedēļas, lai šo iekšlietu ministra virzīto kandidātu varētu tomēr iepazīstināt ar sabiedrību. [..] Mēs neplānojam celt iebildumus šobrīd,”  sacīja “Attīstībai/”Par!” līderis Daniels Pavļuts.

Kariņš piebilda, ka “tagad būs nedēļa iespēja visiem viņu iepazīt, un pēc nedēļas mēs Ministru kabineta sēdē šo jautājumu izskatīsim”.  

Ģirģens bija solījis savu lēmumu par izraudzīto VP priekšnieka amata kandidātu paziņot šonedēļ – pēc tam, kad par to būs informējis premjeru un koalīcijas partnerus.

TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka konkursu ministrs izbeigs bez rezultāta un virzīšanai uz VP priekšnieka amatu nosauks vēl kādu ceturto kandidātu, ko piedāvās apstiprināt valdībā. Šādi Ģirģens nolēmis rīkoties, jo uzskata, ka neviens no trim izskanējušajiem kandidātiem netiks galā ar ilgstošiem trūkumiem policijas iekšējā kontrolē, iepirkumu sistēmā un personāla atlasē.

Konkursā uz VP priekšnieka amatu bija pieteikušies trīs policijas virsnieki – VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvedis Normunds Grūbis un policijas dienestā esošie vienīgie ģenerāļi – pašreizējais VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Kandidātiem konkursā bija jāiesniedz redzējums par VP attīstību tuvākajos piecos gados, darba prioritātēm un nepieciešamajām reformām, kā arī to īstenošanas procesu. Amata kandidāti savu redzējumu komisijai prezentēja 13. jūlijā.

Konkursa laikā kandidātu novērtēšanai bija piesaistīts arī uzņēmums "Eiro personāls" par kandidātu kompetenču novērtēšanu. Eksperti izmantojuši padziļinātu kompetenču interviju un analītisko spēju un personības novērtējuma testu "ProfilesXT", norādīja ministrijā.

Ņemot vērā minēto, pretendentu vērtēšanas komisija "ir pieņēmusi lēmumu ieteikt iekšlietu ministram kandidātus, kuri atbilst VP priekšnieka amatam izvirzītajām prasībām, kandidatūras sagrupējot prioritārā secībā". Secību IeM neatklāja.

Konkursa dokumenti paredz, ka iekšlietu ministrs pēc iepazīšanās ar komisijas rakstisku ieteikumu pieņems lēmumu par komisijas izvirzītā kandidāta vai kandidātu virzīšanu apstiprināšanai amatā uz pieciem gadiem Ministru kabineta sēdē.

Tāpat iekšlietu ministram pirms lēmuma pieņemšanas par kandidāta virzīšanu iecelšanai amatā bija tiesības uzaicināt komisijas ieteikto kandidātu uz individuālu sarunu.

Pagājušā gada nogalē iepriekšējais VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis pieņēma lēmumu par amata atstāšanu. Ķuzim 10. februāris bija pēdējā darba diena VP priekšnieka amatā. No 11. februāra līdz konkursa beigām par VP priekšnieka pienākumu izpildītāju tika nozīmēts Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Grišins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt