Koalīcija atbalsta Dombrovska virzīšanu EK komisāra amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Valdības koalīcija jeb Ministru kabinetu veidojošās partijas pirmdienas rītā atbalstījušas ekspremjera un partijas „Vienotība” viena no līderiem, Valda Dombrovska, virzīšanu Eiropas Komisijas (EK) komisāra amatam.

Premjerministre Laimdota Straujuma jau vēlēšanu dienas vakarā pēc ziņām par vēlētāju aptaujas datiem pauda - lielais atbalsts ekspremjeram Dombrovskim kā „Vienotības” saraksta līderim ir papildu arguments par labu viņa virzīšanai uz Eiropas Komisiju. Solījumu pārrunāt to ar koalīcijas partneriem Straujuma izpildīja jau pirmdien.

Valdības vadītāja gan uzsvēra, ka pirms oficiālas iespējamās Dombrovska virzīšanas, valdībā ir jāizstrādā Ministru kabineta informatīvais ziņojums.

Arī Saeimas Eiropas lietu komisija grasās uz iztaujāšanu aicināt visus potenciālos EK komisāra amata kandidātus no Latvijas.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

Jau tuvākajā laikā jaunais EK sastāvs tiks apspriests arī Briselē. Tiesa, vispirms tiks runāts, kāda veida amats komisijā varētu tikt katrai valstij, neapspriežot konkrētas kandidatūras.

Apspriesta tika arī vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte Eiropas Parlamenta  vēlēšanās – 30%. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) gan uzskata, ka Latvija viena pati risinājumu šai problēmai nevarot atrast.

Tikmēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (NA) publiski paudis viedokli, ka Eiropas Parlaments būtu jāvēl vienā dienā ar pašvaldībām. Tas nozīmētu, ka pašvaldību pilnvaru termiņš tiktu paildzināts par gadu - līdz pieciem gadiem. Ministrs jau esot uzdevis VARAM ierēdņiem pētīt šīs idejas īstenošanas iespējas. Partijā šī iecere gan vēl nav apspriesta, atzīst Naudiņš.

Savukārt Zaļo un Zemnieku savienība, kas pirmo reizi būs pārstāvēta Eiropas Parlamentā, spriež par to, kurā politiskajā grupā un kurā komitejā būtu jāstrādā Ivetai Grigulei. Viņa pati iepriekš paudusi, ka gribētu strādāt Eiropas konservatīvo un reformistu grupā, taču ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis uzskata, ka Grigulei būtu jāpievienojas citai grupai.

Pagaidām neatbildēts paliek jautājums par tieslietu ministres Baibas Brokas turpmāko karjeru. Nacionālās apvienības kandidāte nav iekļuvusi Eiropas Parlamentā, un pagaidām nav arī ieguvusi pielaidi valsts noslēpumam. Satversmes aizsardzības birojam pārbaudes veikšanai atlicis laiks līdz nākamās nedēļas nogalei, un premjere par ministres iespējām turpināt darbu sola lemt tikai pēc tam. 

Jau ziņots, ka EP vēlēšanās visvairāk jeb četri EP deputātu amati tikuši partijai „Vienotība”. Savukārt vēl četri politiskie spēki ieguvuši pa vienam deputāta krēslam: Nacionālā apvienība (NA), partija „Saskaņa”, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un Latvijas Krievu savienība (LKS).

"Vienotība" vēlēšanās saņēma 46,19% vēlētāju atbalsta, tādējādi saņemot četrus EP deputātu mandātus: Valdim Dombrovskim, Sandrai Kalnietei, Artim Pabrikam un Arturam Krišjānim Kariņam.

Tāpat EP iekļuva Roberts Zīle (NA), Andrejs Mamikins ("Saskaņa"), Iveta Grigule (ZZS) un Tatjana Ždanoka (LKS). Kopumā vēlēšanās piedalījās 30,12% balstiesīgo iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti