Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Atveseļošanas plāns – vai vienlīdzības būs vairāk?

Panorāma

Plūdu izpostītajos ciematos glābšanas un sakopšanas darbi

Viedokļi par dzīvi Tērbatas ielā dažādi

Ko par ikdienu Tērbatas ielā domā apkārtnes iedzīvotāji?

Tērbatas iela Rīgā šovasar mediju virsrakstos bieži nonākusi izvietoto stabiņu dēļ, kas tur uzstādīti satiksmes un riteņbraucēju drošībai. Bet tos jau plaši nosodījuši ne vien autobraucēji, bet arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Pagājušajā vasarā šī iela uz mēnesi pārtapa tikai par gājēju ielu ar plašu kultūras pasākumu programmu. Ko par dzīvi Tērbatas ielā šodien saka vietējie?

Pēdējā laikā daudz apspriestie stabiņi arī Tērbatas ielā vēl turpat – ieurbti vēsturiskajā bruģī. Patīk tie vai nepatīk – viedoklis katram savs.

Jānis un Anita norādīja: "Nē, nu, tie stabiņi vispār, man liekas, traucē daudziem. Mēs jau ar mašīnu esam. Līdz ar to ir problemātiski diezgan. Brauc, brauc, pēkšņi stabiņi parādās. Bieži vien loģikas vispār nav nekādas, kur viņi un kāpēc viņi ir."

Savukārt Džesika un Jurģis pauda: "Mēs esam riteņbraucēji, līdz ar to noteikti atbalstām. Man šķiet, vēl liela problēma ir tās atstātās mašīnas ielas malā. It sevišķi riteņbraucējiem tas vienmēr ir ļoti traucējis. Nu, jā, salīdzinājumā ar stabiņiem, protams, tu brauc un tev ir drošība. Man kā velobraucējam ir drošāk un es varu būt droša, ka es nokļūšu no punkta A līdz punktam B dzīva."

Stabiņus Tērbatas ielā, tāpat kā citās ielās galvaspilsētā, izvietoja gājēju un velobraucēju drošībai.

Bet tieši pirms gada pa Tērbatas ielu automašīnas nebrauca vispār. Veselu mēnesi tā bija atvēlēta tikai riteņbraucējiem, gājējiem, tirdzniecībai un atpūtai. Taču šodien, šajā svētdienā, šeit ir gana kluss. Arī daudzas no kafejnīcām nemaz nav atvērtas.

Tērbatas vasaras iela 2020. gadā.

Tērbatas ielas iemītnieki un viesi sacenšas par brīvu vietu kādā no terasēm, kas svētdienā ir atvērtas. Daudzviet var ieiet un paņemt aukstu dzērienu līdzi ņemšanai. Šogad Rīgas dome pagājušā gada eksperimentu neturpina, bet kā pozitīvus eksperimenta rezultātus iedzīvotāji izceļ patīkamāku atmosfēru, zaļāku centru un papildu iespējas atpūsties.

"Bija sajūta, ka tu neesi Rīgā, ka neesi Latvijā. Ir dzīvība, pilns ar terasēm, cilvēki staigā, lampiņas, augi, bija tiešām forši te atrasties, bet es nezinu, ko es teiktu, ja es te dzīvotu?" teica Džesika un Jurģis.

Savukārt Edijs, kurš drīz kļūst par Tērbatas ielas apkaimes iedzīvotāju, pauda: "Tā bija vienkārši fantastiska ideja – uztaisīt gājēju ielu. Es to tā arī atstātu. Brīnišķīga Tērbatas iela! Viena no labākajām ielām uz pasaules."

Anita dzīvo uz Tērbatas ielas un viņai labāk patīk sava iela tāda, kāda tā ir šodien, nevis pirms gada.

"Labāk ir kā tagad. Manā izpratnē šī gājēju iela, kas bija Tērbatas ielā, tas ir tikpat kā Vecrīga 2. Ja mums jau ir tādas ielas pilsētā, kāpēc vēl papildus būtu jātaisa? Klusāk nebija. Cilvēki tāpat staigāja un mūzika spēlēja, un tā tālāk..." viņa teica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt