Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Arhitektu plenērs – Carnikavas baznīcas būvniecībai

Dienas ziņas

S. Tihanovska: paldies par atbalstu

Notikumiem Baltkrievijā seko līdzi arī pierobežā

Ko par Baltkrievijā notiekošo domā Latvijas pierobežas iedzīvotāji

Situācija Baltkrievijā izraisījusi rezonansi daudzviet pasaulē. Kaimiņvalstī notiekošajam televīzijā un internetā seko līdzi arī Latvijas pierobežas iedzīvotāji, atzīstot, ka viņus pārņēmis sašutums. Nedēļas nogalē gaidāma solidaritātes akcija, lai paustu atbalstu baltkrievu tautai.

Krāslavas novada Kaplava ir apdzīvota vieta, kas no Latvijas–Baltkrievijas robežas atrodas vien nepilnu desmit kilometru attālumā. Šeit sastaptie iedzīvotāji par šī brīža notikumiem Baltkrievijā kameras priekšā runāja nelabprāt, taču ikviens seko līdzi kaimiņvalstī notiekošajam.

''Skatāmies televizoru. Nezinu gan, cik tā informācija ir patiesa. Grūti noticēt, ka tādā mierīgā valstī kā Baltkrievija tādas lietas notiek," sacīja kāds Kaplavas iedzīvotājs.

"Skatos vairāk internetā, jo pie mums daudz ko nerāda, tostarp arī krievu kanālus. Lai kaut ko spriestu, vajag paskatīties uz situāciju no vairākām pusēm.

Mūsējie ļoti pārspīlē. (..) Vienkārši mums nevajag tur bāzt savu degunu un jaukties iekšā!

Pārējais viss būs normāli, viņi paši tiks galā. Es domāju, ka mums viņiem nav jāmāca demokrātija," pauda cits Kaplavas pagastā dzīvojošais.

"Nepatīk man, kas tur notiek. Un redzu, ka tik drīz beigu nebūs. Jūtu līdzi! 

Tā fašistiski uzvesties, kā viņi uzvedās pirmajās trijās protesta dienās... Esmu pret to vardarbību!"

sacīja kāds Salienas pagasta iedzīvotājs.

Tomēr par savu drošību lielākā daļa pierobežas iedzīvotāju šobrīd satraukumu neizjūt.

"Dzīvoju šeit visu dzīvi. Mani vectēvi un vecvectēvi arī dzīvoja ar baltkrieviem blakus, un vecmamma no tēva puses. Pēc sāls gāja uz Baltkrieviju, neviens viņu neaizvainoja, kā viņa stāstīja," atzina Kaplavas pagasta iedzīvotājs.

"'Viss, kas tur notiek, liekas dīvaini un nepareizi. Pat baiļu sajūta reizēm pārņem. Bet es esmu vienaldzīga," teica Kaplavas pagasta iedzīvotāja.

Lai atbalstītu Baltkrievijas tautu, daudzviet pasaulē notiek solidaritātes akcijas. Viena no tām gaidāma arī Latvijā dienu pirms Baltijas ceļa gadadienas – 22. augustā. Akcijas "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai" iniciatori ir jauniešu organizācija "Protests".

"Šobrīd mēs dzirdam visskaļāk Baltkrievijas demokrātiskās kustības atbalstītājus tikai Rīgā.

Bet robeža ar Baltkrieviju ir šeit, Latgalē. Un tāpēc mēs nolēmām, ka vajag organizēt Latgalē.

Mums būs gājiens, kas ilgs 17 stundas, līdz pat Piedrujai. Būs publicēti ceļa posmi un laika posmi, kuros arī varēs pieteikties, bet obligāti reģistrēties. Nereģistrētie diemžēl nedrīkst tāpēc, ka mums ir jāsaskaņo ar robežsardzi," sacīja jauniešu organizācijas "Protests" pārstāvis Dainis Miglāns. 

Pēc viņa teiktā, akcijas mērķis ir parādīt, ka šajā baltkrieviem sarežģītajā laikā viņi nav vieni, kā arī nosodīt vardarbības pielietošanu sabiedrības apspiešanai.

"Mēs redzam, ka arī manus vienaudžus, jauniešus, vienkārši sit, ņem cietumos. Tas nav normāli. Un mēs iestājamies par cilvēku tiesībām lemt par savu likteni un par savu valsti, jo pirms 31 gada arī mūsu vecāki un vecvecāki gāja Baltijas ceļā un miermīlīgi izcīnīja neatkarību," teica Miglāns.

Pieteikties akcijai "Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai" iespējams mājaslapā "nvo.lv". Līdzīgas akcijas notiks arī Lietuvā, Igaunijā un Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt