KNAB zaudē arī tiesā ar Jurašu un arodbiedrības pārstāvi

Augstākā tiesa (AT) šonedēļ nolēmusi neierosināt kasācijas tiesvedību par apelācijas instances spriedumu, ar kuru birojam jāmaksā nauda pašreizējam KNAB darbiniekam Jurim Pujātam un bijušajam Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšniekam Jurim Jurašam.

Līdz ar AT lēmumu Rīgas apgabaltiesas spriedums ir stājies spēkā, aģentūra LETA noskaidroja AT.

Tiesā bija vērsušies Pujāts, Jurašs un vēl divi mazāk zināmi KNAB darbinieki. Jurašs un Pujāts uzskatīja, ka atšķirībā no pārējiem kolēģiem viņiem naudas balvas piešķirtas vairākkārt samazinātā apmērā.

Pirmās instances tiesa darbinieku prasības noraidīja. Apelācijas instance savukārt noraidīja mazpazīstamo darbinieku prasības, taču apmierināja Juraša un Pujāta prasības. Tiesa nolēma piedzīt no KNAB par labu Jurašam neizmaksāto naudas balvu 300 eiro apmērā, bet par labu Pujātam - neizmaksāto naudas balvu 200 eiro apmērā.

Apelācijas instances tiesa atzina, ka darba devējs ir pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu, radījis Jurašam un Pujātam nelabvēlīgas sekas un naudas balva samazināta nepamatoti.

Augustā Jurašs pēc KNAB veiktās reorganizācijas no darba birojā tika atbrīvots. Pujāts strādā KNAB un paralēli ir KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrības valdes loceklis.

Jurašs un Pujāts ir viens no bijušajiem vai esošajiem KNAB strādājošajiem, kas tiesājas pret KNAB, piemēram, par dažādiem KNAB lēmumiem. Visvairāk prasību tiesā iesniegušas bijušās KNAB amatpersonas Ilze Draveniece un Juta Strīķe.

Nesen Dravenieces strīdā ar KNAB par viņas atjaunošanu amatā ir stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru no biroja par labu Draveniecei piedzīta vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavēšanu 35 543 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt