KNAB viesošanās Ķekavas pašvaldībā saistītas ar aizdomām par dienesta viltojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ceturtdien, 13. maijā, veiktās kriminālprocesuālās darbības Ķekavas novada pašvaldībā saistītas ar aizdomām par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, informēja KNAB.

KNAB pārstāve Agita Antonāne
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Kriminālprocesuālās darbības KNAB veica iepriekš - 23.aprīlī - uzsākta kriminālprocesa ietvaros, balstoties uz aizdomām par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Neviena persona nav aizturēta, un kriminālprocesā pagaidām nav personu, kam būtu tiesības uz aizstāvību.

Tikmēr ziņu aģentūra LETA noskaidroja, ka KNAB darbinieki bija ieradušies pie Ķekavas novada domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires ("Jaunā Vienotība"), taču politiķe uzsver, ka tas noticis tāpēc, ka viņa ir domes priekšsēdētāja un var sniegt visplašāko informāciju par norisēm pašvaldībā.

Baire sarunā uzsvēra, ka nav tiesīga sniegt nekādu informāciju par KNAB darbībām, tostarp par to, vai ir izņemti kādi dokumenti vai citi materiāli. Viņa atzīmēja, ka dome ir sniegusi KNAB visu tā lūgto informāciju.

"Es pārstāvu domi, un tā ir bijis vienmēr, ka atbildīgās iestādes man prasa informāciju. Tā rīkojas gan KNAB, gan Valsts kontrole, gan Valsts ieņēmumu dienests," tikšanos ar KNAB skaidroja Baire.

Savukārt Ķekavas novada domes deputāte Agnese Geduševa (Latvijas Reģionu apvienība) aģentūrai LETA stāstīja, ka informācija, kas par notikušo pieejama Ķekavas pašvaldībā, esot ļoti dažāda un pretrunīga. Viņas ieskatā, pašvaldība īsteno ļoti daudz vērienīgu projektu, kuros iespējamas aizdomas par korupciju.

KNAB darbinieki, ierodoties domē, esot devušies uz domes priekšsēdētājas kabinetu. Geduševas ieskatā, viņu aprīkojums liecinājis, ka tiek plānots izņemt kādus dokumentus vai citus materiālus, nevis vienkārši parunāties.

Domē izskanējis, ka saistībā ar KNAB vizīti esot meklēts pašvaldības ēku un elektrotīklu būvinženieris Jānis Vītoliņš, līdz ar to lieta var būt saistīta ar daudziem pašvaldības īstenotajiem projektiem, skaidroja Geduševa.

Sazvanīts Vītoliņš aģentūrai LETA teica, ka neko nedrīkst teikt, visa informācija jāprasa KNAB un pārtrauca sarunu.

KONTEKSTS:

Šī nav pirmā reize, kad KNAB iesaistīts iespējamo nelikumību pētīšanā Ķekavas pašvaldībā. Pērn vasarā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Ķekavas novada pašvaldības deputātam un bijušajam basketbolistam Aigaram Vītolam (LZS) par 30 000 eiro kukuļa pieprasīšanu.

Tāpat apsūdzība vēl vienai persona uzrādīta par starpniecības kukuļošanā mēģinājumu. Kriminālvajāšanu rosināja sākt KNAB.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti