Pusdiena

Pusdiena 06.07.2018

Pusdiena

Pusdiena 07.07.2018

KNAB uzsācis izmeklēšanu par Jelgavas autobusu iepirkumu

KNAB vērtēs, cik likumīgi Rāviņš pilsētas autobusus pērk no sava dēla

Pērnajā rudenī Latvijas Radio paustās bažas, ka četru miljonu eiro vērtajā Jelgavas autobusu iepirkumā uzvarēt var tikai pilsētas mēra dēla firma, jūnijā ir piepildījušās. Tādējādi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) neilgā laikā Jelgavā jāvētī nu jau otrā lieta. Kopš maija korupcijas apkarotāji pēta, kā varēja gadīties, ka autobusu mazgāšanas konkursā uzvar tikko dibināta firma ar viena eiro kapitālu.

Jelgavas domes uzņēmuma “Jelgavas Autobusu parks” iepirkums par 44 lietotu autobusu nomu un servisu ilga gandrīz gadu. Taču, kā ziņots jau iepriekš, konkursa prasības lika domāt, ka iepirkums izveidots jau zināmam piegādātājam. Nomas termiņi bija dažādi un īsi, visiem 44 autobusiem noteikti jābūt viena ražotāja un modeļa, turklāt ar zemo grīdu.

Ar tieši tādiem autobusiem Jelgavā brauca līdz šim. Jelgavas prasīto tehniku varēja nodrošināt tikai kompānija “Ferrus”, kas tādus autobusus piegādāja jaunus un kuras vadītājs ir pilsētas mēra “zaļzemnieka” Andra Rāviņa dēls Rihards. Tagad “Ferrus” atzīta par uzvarētāju.

"Jelgavas Autobusu parka" vadītājs Gints Burks gan konkursu nesaista ar Rāviņa ģimeni.

“Es firmu nesaistīju ar kapitāldaļu turētāju. Konkursu mēs sludinājām kā uzņēmums, un piedāvājumu bija iesnieguši divi pretendenti. Man nedz no pilsētas vadības, nedz no citurienes nav bijušas norādes, ka man kaut kas tur būtu jāpērk,” saka Burks.

Pārresoru koordinācijas centra kā kapitāla daļu pārvaldības koordinētāja Latvijā vadītājs Pēteris Vilks skaidro, ka šādos gadījumos būtu jāiesaistās KNAB.

Tam jāizvērtē, vai nav pieļauta klasiska interešu konflikta situācija. “Svarīgi ir saprast, kādus lēmumus amatpersona vispār ir pieņēmusi. Galvenais – amatpersonai ir jāizvairās, lai šādas situācijas vispār nebūtu. Ir jāvērtē arī ētiskie apsvērumi. Bet no tiem pašām amatpersonām ir jāizvairās,” norāda Vilks.

Gan šis gadījums, gan maijā raidījuma “Nekā personīga” vēstītais, ka "Jelgavas Autobusu parks" vairāk nekā miljonu eiro vērtu autobusu mazgāšanas līgumu apšaubāmā veidā uzticējis tikko dibinātai firmai ar viena eiro kapitālu, licis saausīties Jelgavas domes opozīcijai.

Partijas "KPV LV" deputāts Lauris Zīverts ar iesniegumu devies uz KNAB. Vēstulē lasāms: “Lūdzu izvērtēt Jelgavas pašvaldības vadītāja Andra Rāviņa kā pašvaldības kapitāldaļu turētāja pārstāvja iespējamo ietekmi uz kapitālsabiedrību vadītājiem to lēmumu pieņemšanas gaitā. Vēlos vērst jūsu uzmanību, ka “Jelgavas Autobusa parks” ilgstoši nomā pilsētas sabiedriskā transporta pasažieru autobusus no AS “Ferrus”, kur Rāviņa dēls Rihards ir valdes loceklis ar tiesībām atsevišķi pārstāvēt uzņēmumu”.

KNAB telefonīsziņā vispārīgi norāda, ka vērtē visu informāciju, bet par konkrētām pārbaudēm un iesaistītajām personām ziņas nesniegs.

Nerunīgs ir arī Jelgavas Autobusu parka priekšnieks Burks. Viņš norāda, ka KNAB cilvēki pēdējā mēneša laikā nav bijuši šajā uzņēmumā. Vaicāts, vai KNAB vaicājis pēc kādiem dokumentiem “Jelgavas Autobusu parkā”, viņš norāda, ka nav pārliecināts, vai šādas ziņas ir jāsniedz Latvijas Radio.

Kad vecos autobusus Jelgava nākamajos trīs gados nolietos pavisam, tai būs jāpērk jauni. Taču ir skaidrs, ka tie vairs nebūs pašā Jelgavā saliktie, jo domes sabiedrotā firma, saražojusi dārgus braucamos tikai pašai Jelgavai, vēlāk drīz vien bankrotēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt