KNAB vērtē audita ziņojumu par situāciju «Rīgas satiksmē»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtē auditorkompānijas "Ernst&Young" sagatavoto ziņojumu par situāciju Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", liecina KNAB paziņojums sociālajā tīkā "Facebook".

KNAB norāda, ka birojā notiek iepazīšanās ar saņemto informāciju un lemšana par nepieciešamo turpmāko rīcību. KNAB šobrīd atturas komentēt biroja iespējamās vai konkrētās darbības, lai netiktu apdraudēta vai kavēta saņemtās informācijas pārbaude.

KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu. Saistībā ar šo lietu pērn decembra vidū atkāpās "Rīgas satiksmes" valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts.  Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.  

Uzņēmumā tika veikts audits un iepriekšējais "Rīgas satiksmes" valdes pagaidu vadītājs Anrijs Matīss stāstīja, ka auditori secināja - uzņēmumam aprēķinātās dotācijas bijušas mazākas, nekā nepieciešams. Matīss pastāstīja, ka auditori vērtēja trīs KNAB uzmanību pievērsušos iepirkumus no juridiskā viedokļa, “vai tika ievērotas procedūras, vai iepirkumu nosacījumi atbilda likuma prasībām, vai vērtēšana bija korekta”.

Matīss gan atturējās nosaukt konkrētus zaudējumu apjomus, vien atzīstot, ka tie ir vairāki miljoni eiro. Viņš atzina, ka dotācijas bija aprēķinātas mazāk, nekā uzņēmumam pienāktos. Piemēram, pagājušajā gadā dotācijas bija aprēķinātas par 11,6 miljoniem mazāk, nekā pēc tā laika pašizmaksas un pārvadājumu apjomiem pienāktos, iepriekš teica Matīss.

Pagājušajā gadā uzņēmumam peļņas nebija, pēc neauditētajiem rezultātiem zaudējumi ir aptuveni 3 miljoni eiro, atklāja Matīss. Viņš arī norādīja, ka līgums ar “Rīgas mikroautobusu satiksmi”, kurš stājās spēkā decembrī, uzņēmumam ir neizdevīgs, un decembrī vien radīja 600 000 eiro zaudējumus.

Matīss otrdien, 5. martā, atkāpās no amata, savu lēmumu skaidrojot ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra - Rīgas domes puses. Matīss norādīja, ka "Rīgas satiksmei" nav jādomā tikai par to, kur dabūt naudu, bet arī par to, kā samazināt nepieciešamo dotāciju apjomu.

"Sākotnēji atbalsts bija liels. Tika gatavoti vērtējumi, atzinumi un auditi. [Kopš] Ušakova kungs nolēmis kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, šis atbalsts ir zudis," teica Matīss. Vaicāts par savu tālāko rīcību, Matīss atgādināja, ka ceturtdien un piektdien viņam bijušas garas sarunas ar RD priekšsēdētāju un tika panāktas vienošanās par veicamajiem darbiem. "Visticamāk, šādu lēmumu es pieņemšu šodien. Man ir sagatavots iesniegums, kuru šodien iesniegšu," teica Matīss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti