KNAB vēlēšanu dienā visbiežāk saņēma informāciju par kandidātu komunikāciju sociālajos tīklos

Sestdien, 5. jūnijā, pašvaldību vēlēšanu dienā, vairāk nekā puse no Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) adresētajiem iedzīvotāju ziņojumiem bija saistīti ar deputātu kandidātu komunikāciju sociālajos tīklos, tostarp apmaksātiem, aģitāciju saturošiem ierakstiem.

KNAB pēc sākotnējās iepazīšanās ar saņemto informāciju lems par vismaz divu administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume norādīja, ka “KNAB, kas ir viens no priekšvēlēšanu aģitācijas uzraugiem, sestdien aizvadītās Latvijas pašvaldību vēlēšanas vērtē kā salīdzinoši mierīgas”.

Viņš pateicās iedzīvotājiem, “kas nepalika vienaldzīgi un iesaistījās vēlēšanu uzraudzībā, ziņojot KNAB un citām kompetentajām iestādēm”.

Pašvaldību vēlēšanu dienā KNAB kopumā saņēma informāciju par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem no vismaz 40 iedzīvotājiem, un visbiežāk – 23 gadījumos – iedzīvotāji ziņoja par deputātu kandidātu un partiju komunikāciju sociālajos tīklos.

KNAB atgādina, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums sestdien aizliedza apmaksātu aģitāciju sociālajos tīklos, taču neierobežo iespējas partijām, deputātu kandidātiem un ar partijām nesaistītām personām sociālajos tīklos publicēt neapmaksātu saturu.

Pēc sākotnējās iepazīšanās ar informāciju, kas šodien saņemta iestādei adresētajos ziņojumos, KNAB vismaz divos gadījumos pirmšķietami saskata administratīvo pārkāpumu pazīmes, un iestāde lems par administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu. Iespējamie pārkāpumi saistīti ar  apmaksātu aģitāciju sociālajos tīklos un apmaksātu, īsziņas formātā izplatītu aicinājumu vēlēt par konkrētu sarakstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt