Panorāma

Igaunijai jauna prezidente – Kersti Kaljulaida

Panorāma

VK: nodokļu jomā trūkst plānošanas

KNAB veic kratīšanu Jūrmalas domē

KNAB veic kratīšanu Trukšņa kabinetā un, iespējams, dzīvesvietā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis kratīšanu Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa (Zaļo un zemnieku savienība) darba kabinetā un, iespējams, arī dzīvesvietā, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Otrdienas, 4.oktobra, rītā ap plkst.11 Jūrmalas domē ieradās KNAB darbinieki, lai veiktu kratīšanu mēra kabinetā.

Pašlaik ziņas par KNAB darbinieku vizīti Jūrmalas domē ir skopas. Biroja pārstāve Laura Dūša pēcpusdienā vien lakoniski apstiprināja šo faktu. Pagaidām kratīšanas iemeslus KNAB neatklāj un arī nesniedz ziņas, vai ir kādi aizturētie.

Pilsētas galvu KNAB darbinieki kabinetā gan uzreiz nesastapa. Viņš šonedēļ paņēmis slimības labu. Bet zinot, ka KNAB viņu gaida, mērs tomēr darbā ieradās. 

Latvijas Televīzija novēroja, ka pirms pulksten vieniem pēcpusdienā pie domes piebrauca ātrā medicīniskā palīdzība. Tās darbinieki steigšus devās pa kāpnēm augšup. Aptuveni pēc pusstundas mediķi Truksni ratiņos nonesa no otrā stāva uz ātrās palīdzības mašīnu. Jūrmalas pilsētas domes vadītājs slimnīcā nogādāts pēkšņu veselības problēmu dēļ.

Ap četriem pēcpusdienā KNAB Jūrmalas domi pametuši, apliecināja Domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Zane Leite, gan uzsverot, ka pašvaldībai nav informācijas par vizītes iemesliem. KNAB darbinieki no Trukšņa kabineta izgāja, līdzi nesot somu un aizzīmogotas lielas aploksnes.

KNAB darbinieki otrdien veica kratīšanu arī Trukšņa dzīvesvietā dzīvoklī Bulduros. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs LTV atzina, ka viņam ir zināms, par ko Truksnis tiek turēts aizdomās, taču šo informāciju viņš nedrīkstot sniegt, jo parakstījies par šo ziņu neizpaušanu. Tāpat viņš nekomentēja Trukšņa veselības stāvokli, jo tā būtu sensitīvu datu izpaušana.

Truksnis arvien atrodas slimnīcā, viņam esot piemērots aizturētā statuss, un viņš slimnīcā tiekot apsargāts.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka lieta pret Truksni sākta saistībā ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem.

Latvijas Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš LTV atzina, ka notikušais viņam ir liels pārsteigums. "Gaidīsim kādas tuvākas ziņas, kas un kā," noteica Lediņš.

KNAB redzeslokā Truksnis ir vairākus pēdējos gadus. Pērnvasar mērs izpelnījās pārmetumus, ka dome izšķērdējusi vairāk nekā 22 tūkstošus eiro, Truksnim maksājot algu par likumā noteikto pienākumu būt pašvaldības kapitāldaļu turētāja pārstāvim domes uzņēmumos.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savukārt pēdējā domes sēde Jūrmalā bija ārkārtas, jo domei nācās atcelt vairākus teritorijas plāna punktus, pret kuriem iebilda pašvaldību lietu ministrija. Truksnis gan sēdi izmantoja, lai kritizētu Jūrmalas aizsardzības biedrību, kas regulāri norāda uz pārkāpumiem domes darbā.

Truksnis ir trešais Jūrmalas mērs, kas nonācis KNAB rokās. Tā sauktajā jūrmalgeitā cietumsodu par kukuļošanu saņēmis bijušais mērs Juris Hlevickis, savukārt vēl tiesvedība rit Raimonda Munkevica kukuļdošanas lietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti