KNAB veic kratīšanu Trukšņa kabinetā un, iespējams, dzīvesvietā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis kratīšanu Jūrmalas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa (Zaļo un zemnieku savienība) darba kabinetā un, iespējams, arī dzīvesvietā, liecina LTV rīcībā esošā informācija.

Otrdienas, 4.oktobra, rītā ap plkst.11 Jūrmalas domē ieradās KNAB darbinieki, lai veiktu kratīšanu mēra kabinetā.

Pašlaik ziņas par KNAB darbinieku vizīti Jūrmalas domē ir skopas. Biroja pārstāve Laura Dūša pēcpusdienā vien lakoniski apstiprināja šo faktu. Pagaidām kratīšanas iemeslus KNAB neatklāj un arī nesniedz ziņas, vai ir kādi aizturētie.

Pilsētas galvu KNAB darbinieki kabinetā gan uzreiz nesastapa. Viņš šonedēļ paņēmis slimības labu. Bet zinot, ka KNAB viņu gaida, mērs tomēr darbā ieradās. 

Latvijas Televīzija novēroja, ka pirms pulksten vieniem pēcpusdienā pie domes piebrauca ātrā medicīniskā palīdzība. Tās darbinieki steigšus devās pa kāpnēm augšup. Aptuveni pēc pusstundas mediķi Truksni ratiņos nonesa no otrā stāva uz ātrās palīdzības mašīnu. Jūrmalas pilsētas domes vadītājs slimnīcā nogādāts pēkšņu veselības problēmu dēļ.

Ap četriem pēcpusdienā KNAB Jūrmalas domi pametuši, apliecināja Domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja Zane Leite, gan uzsverot, ka pašvaldībai nav informācijas par vizītes iemesliem. KNAB darbinieki no Trukšņa kabineta izgāja, līdzi nesot somu un aizzīmogotas lielas aploksnes.

KNAB darbinieki otrdien veica kratīšanu arī Trukšņa dzīvesvietā dzīvoklī Bulduros. 

Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs LTV atzina, ka viņam ir zināms, par ko Truksnis tiek turēts aizdomās, taču šo informāciju viņš nedrīkstot sniegt, jo parakstījies par šo ziņu neizpaušanu. Tāpat viņš nekomentēja Trukšņa veselības stāvokli, jo tā būtu sensitīvu datu izpaušana.

Truksnis arvien atrodas slimnīcā, viņam esot piemērots aizturētā statuss, un viņš slimnīcā tiekot apsargāts.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka lieta pret Truksni sākta saistībā ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem.

Latvijas Zaļās partijas Jūrmalas nodaļas vadītājs Jānis Lediņš LTV atzina, ka notikušais viņam ir liels pārsteigums. "Gaidīsim kādas tuvākas ziņas, kas un kā," noteica Lediņš.

KNAB redzeslokā Truksnis ir vairākus pēdējos gadus. Pērnvasar mērs izpelnījās pārmetumus, ka dome izšķērdējusi vairāk nekā 22 tūkstošus eiro, Truksnim maksājot algu par likumā noteikto pienākumu būt pašvaldības kapitāldaļu turētāja pārstāvim domes uzņēmumos.

Savukārt pēdējā domes sēde Jūrmalā bija ārkārtas, jo domei nācās atcelt vairākus teritorijas plāna punktus, pret kuriem iebilda pašvaldību lietu ministrija. Truksnis gan sēdi izmantoja, lai kritizētu Jūrmalas aizsardzības biedrību, kas regulāri norāda uz pārkāpumiem domes darbā.

Truksnis ir trešais Jūrmalas mērs, kas nonācis KNAB rokās. Tā sauktajā jūrmalgeitā cietumsodu par kukuļošanu saņēmis bijušais mērs Juris Hlevickis, savukārt vēl tiesvedība rit Raimonda Munkevica kukuļdošanas lietā.

Saistītie raksti
15 komentāri
Neslāvs
Mums te Rīgā arī vienu čomiņu derētu pakratīt, un darbiņš būtu ne tikai KNABam , bet arī DP.
hehehe
Priekšnieku slimība. Visi izslimo tiklīdz kāds sāk interesēties par viņu rebēm. Atcerieties Laventu. Gadiem slimoja. Slimnīca visdrošākā vieta, kur paslēpties no draudošām nepatikšanām.
ZZS
sarkanie baroni rullē!
Annas tante
.....tauta taisa troksni, kad "ātrie" aizved TRUKSNI!!!......LUSTĪGU DZĪVOŠANU...:)
Ežuks
VAI NEVAJADZĒTU PIRMS KĀDU PIEŅEM DARBĀ IZIET STINGRU VESELIBAS PĀRBAUDI KĀ LIDOTĀJAM.JO KAD NODARBOJAS AR MAHINĀCIJĀM VISI VESELI KAD JĀATBILD SLIMĀKI PAR SLIMIEM ĀRSTĒJAS GADIEMKAD IESTĀJAS NOILGUMS SPRIŅGO KĀ KUMEĻI
DOMAS
Beidzot jāsāk ņemt pie dziesmas tos ĀRSTUS !!!
Valentīna
Man šo visu izlasot gribētos teikt,kad KNAB vispirms vajadzētu "sakopt savu pagalmu" ,tad ķerties pie visādām kratīšanām,nevis sēdinot blēžus cietumā,bet gan likt atstrādāt un atmaksāt Latvijas valstij un mums visiem iedzīvotājiem nozagtās milzīgās naudas summas.Ceru,ka man daudzi piekritīs.
Kŗemilek
Hmm, KNAB aiztiek redzamu ZZS pārstāvi. Paskatīsimies, kāda uz to būs reakcija.
......
Tukumā aprūpe un attieksme 100reiz labākā nekā Ventspils slimnīcā kur tās krievenes knapi Latviski bubina. Pati esmu no Talsiem uz zinu to, pašlaik atrodos ar bērnu Tukuma slimnīcā.... :)
žēl,,,,,,,,,,
kāpēc viņiem visiem kad kādas pārbaudes uzreiz tiek slimnīcā un aizved ātrie tad ,kad strādā .............tad visi veseli ,............. kā nopietna pārbaude tā uzreiz saslimst............vajag godīgi strādāt tad neslimos!!!
Nu gan
Ja pie manis taisītu kratīšanu, man diez vai veselība sašķobītos. Jūrmalas domes priekšsēdētājam laikam ar veselību tā pašvakāk. Interesanti vai iepriekš arī lēkmes bijušas?
Trukšņa pudeles bràlis
Kratītājiem jāuzmanās neapgāst pudeles.
Nu re
Tos zagļus sen jau vajadzēja ņemt aiz olām.
Notars
Aptuveni plkst.13 pie Jūrmalas domes piebrauca neatliekamā medicīniskā palīdzība un mediķi aizveda Truksni ar “ātro palīdzību”. :DDD Cerams ne uz Austriju ārstēties ?????
vo vo, kārtējā lieta, kas iestrēgs apsūdzētā "slimības" dēļ
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti