Panorāma

Sāk iztiesāt Rīgas pils ugunsgrēka lietu

Panorāma

Būvvalde aptur Stradiņu celtniecību

Neskaidrības ap KNAB vadītāja vērtēšanas pamatojumu

KNAB vadītāja vērtēšana varētu ļaut viņam vērsties tiesā

Nerimtīgie strīdi starp Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Jaroslavu Streļčenoku un iestādes darbiniekiem radījuši zaudējumus ne tikai biroja publiskajam tēlam, bet arī KNAB budžetam. Neapmierināta ar esošo situāciju, valdības vadītāja rosināja izvērtēt Streļčenoka darbību. Taču jau tagad māc šaubas par vērtējuma tiesisko pamatojumu. Ja tas izrādīsies neprecīzs, Streļčenoks to tiesā varēs apstrīdēt.

Vairāk nekā 40 tūkstošu eiro – kopumā tik lielas kompensācijas KNAB būs jāizmaksā nelikumīgi atlaistajiem darbiniekiem, kuri viens pēc otra uzvarējuši pret biroju uzsāktajās tiesvedībās. Valdības vadītāja Laimdota Straujuma („Vienotība”) tajā redz KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka atbildību, kura darbība tagad tiks vērtēta.

Pats KNAB vadītājs pieprasījis apturēt šo procesu. „Viņš savā vēstulē premjerei norāda, ka viņš lūdz apturēt procesu, līdz tiks saņemti nepieciešamie atzinumi. Viņš jau tādējādi necer izvairīties no novērtēšanas. (..) Es nezinu, vai premjerei tik strikti vajag nostāties, jo tas ir būtisks jautājums. Problēmas ar KNAB likumu ir pilns spektrs. Tai skatā ar novērtēšanu, gan tiesas procesos ir analizētas šīs lietas un identificējas. Saprātīgākais būtu sagaidīt atzinumus un saprast, pa kuru ceļu mēs virzāmies,” saka KNAB priekšnieka vietniece korupcijas novēršanas jautājumos Ilze Jurča.

Lai arī Streļčenoks otrdien ar Latvijas Televīziju runāt nevēlējās, vēstulē premjerei viņš norādījis - iestādes darbu regulē speciālais likums par KNAB, kas neparedz priekšnieka darba vērtēšanas iespējas.

„Ja skatāmies likumā, situācija nav viennozīmīga, jo KNAB likumā nav paredzēta vērtēšana. Bet KNAB vadītājs ir vienotajā atlīdzības sistēmā, un atlīdzības sistēma pasaka, ka atlīdzība ir atkarīga no tā, kādi ir mūsu rezultāti. Tā kā KNAB ir valsts pārvaldes iestāde, viņi pakļaujas šai sistēmai, un attiecīgi ir jāvērtē šis vadītājs. Kamēr nav citas sistēmas, attiecīgi ir jāvērtē iestādes vadītājs. Kamēr nav citas sistēmas, mēs piemērojam to kārtību, kāda ir jebkuram tiešās iestādes vadītājam,” skaidro Valsts kancelejas direktores vietniece Evita Upīte.

Lai gan KNAB amatpersonas kameras priekšā nevēlas vērtēt, vai ierosinātā vērtēšana Streļčenokam dotu pamatu pēcāk vērsties tiesā, neoficiāli šāda iespēja netiek izslēgta.

Valsts kancelejā gan ir pārliecināti, ka šādām problēmām nevajadzētu rasties: „Vērtējums ir Valsts pārvaldes lēmums, un tas dotajā kārtībā nav apstrīdams tiesā. Ja skatāmies uz KNAB likumu, tad KNAB vadītājam ir noteikta atcelšanas kārtība. Šis nekādā gadījumā nav sasaistāms ar kārtību, kādā ir atceļams vadītājs. Tādējādi tas nav sasaistāms ar to, vai šis vērtējums var aiziet līdz tiesai.”

Neraugoties uz saņemto vēstuli, premjere savu viedokli mainīt negrasās. Ja pēc darba izvērtēšanas tiks secināts, ka Streļčenoka darbs vērtējams kā neapmierinošs, valdības vadītāja sola tālāku rīcību. Tā, visticamāk, būs vērsta uz Streļčenoka atbrīvošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti