Panorāma

Ārkārtas situācija Šlokenbekas Dzirnavu ezerā

Panorāma

Svētkos filmēt no gaisa aizliegts

G.Truksnim nelikumīga alga pašvaldības uzņēmumos

KNAB: Truksnis saņēmis nelikumīgu algu pašvaldības uzņēmumos

Kārtējais skandāls Jūrmalas domē. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis plašu līdzekļu izšķērdēšanu,  pašvaldības vadītājam Gatim Truksnim saņemot algu par kapitāldaļu turētāja pienākumiem domes uzņēmumos. Jūrmalas pašvaldība apvainojumus noraida, uzskatot, ka viss bijis likumīgi un nekādi zaudējumi nav nodarīti.

Vairāk nekā 22 000 eiro ir summa, ko kopš 2013. gada rudens līdz pat pērnā gada beigām Jūrmalas mērs Gatis Truksnis saņēma par kapitāldaļu turētāja pienākumu pildīšanu deviņos Jūrmalas pašvaldības uzņēmumos.

Kaut likums par šiem pienākumiem ļāvis maksāt, KNAB uzskata, ka Truksnim tas bija jādara bez papildu samaksas. „Likumā, kas bija spēkā par valsts un pašvaldību kapitāldaļu pārvaldīšanu, bija teikts, ka maksāt par kapitāldaļu turētāju pildīšanu var. Bet, ja tas ir jāpilda savu amatu pienākumos, tas nav jādara. Mēs konstatējām, ka viņam ir prettiesiski izmaksāta atlīdzība,” saka KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītājs Andris Donskis.

Jūrmalas dome par šādu KNAB viedokli ir izbrīnīta. Viņuprāt, Truksnim uz samaksu bija tiesības, jo regulējums, kas liedz saņemt papildu algu, stājies spēkā vien šogad. „Manā rīcībā ir ministrijas vēstule, kurā ir teikts, ka dome ir tiesīga noteikt algu – kapitāldaļu turētājam Jūrmalas domes priekšsēdētājam. [..] Nekādi zaudējumi nav nodarīti, domes lēmums ir tiesisks, un nav saprotams, kāpēc divus gadus pēc lēmuma ir šādas vēstules  no KNAB,” neizpratni pauž Jūrmalas domes Administratīvi juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Ķēniņš.

KNAB vēstulē pašvaldībai lūdzis lemt par iespējamo zaudējumu piedzīšanu no vainīgajām amatpersonām. Pašam Truksnim saņemto naudu atmaksāt gan, visticamāk, nevajadzēs, jo viņš uzskatāms par labticīgo ieguvēju. Lēmumu par atlīdzības izmaksu 2013.gada 12. septembra domes sēdē pieņēma astoņi pašvaldības deputāti. Truksnis šajā balsojumā nepiedalījās. Tikmēr KNAB par šo faktu uzsācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietās. Ja deputātu vaina tiks pierādīta, viņus gaida sods 70 līdz 350 eiro apmērā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti