KNAB soda Latgales ceļu policisti par interešu konfliktu

Latgales apgabaltiesa atstājusi negrozītu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu administratīvi sodīt Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecāko inspektori Jeļenu Kozeri par interešu konflikta pārkāpumu, informēja KNAB. Kozere savā brīvajā laikā piedalījusies ceļu satiksmes negadījuma, kurā bija iesaistīts viņas brālis, apstākļu noskaidrošanā un fiksēšanā.

KNAB konstatēja, ka 2018.  gada 5. novembrī Kozere savā brīvajā laikā saņēma zvanu par ceļu satiksmes negadījumu, kurā iesaistīts viņas brālis. Pēc zvana saņemšanas vecākā inspektore devās uz negadījuma vietu, kur aktīvi piedalījās negadījuma apstākļu noskaidrošanā un fiksēšanā, diktējot tekstu, ko radiniekam rakstīt paskaidrojumā, un veicot nekorektu alkohola koncentrācijas noteikšanas pārbaudi. Papildus Kozere pieņēma pārējo negadījumā iesaistīto personu paskaidrojumus, kā arī veica citas darbības un deva norādes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonām, kas piedalījās ceļu satiksmes negadījuma apstākļu noskaidrošanā un fiksēšanā. 

Šajā situācijā Kozere atradās interešu konflikta situācijā, jo īstenoja valsts amatpersonas amata funkcijas, kas ietekmēja vai varēja ietekmēt radinieka personiskās vai mantiskās intereses.

Tāpat Kozere izmantoja savu amata stāvokli, lai ietekmētu citu valsts amatpersonu, kamēr tā sagatavo vai izdod administratīvos aktus, vai veic uzraudzības un citas funkcijas attiecībā uz amatpersonas radinieku un jautājumiem, kuru izlemšana ietekmē vai var ietekmēt tās radinieka personiskās vai mantiskās intereses, norādīja KNAB.

Par interešu konflikta pārkāpumu KNAB pērn piemēroja Kozerei 350 eiro naudas sodu, kā arī papildsodu – liegumu divus gadus ieņemt noteiktus valsts amatpersonas amatus.

Sodītā amatpersona KNAB lēmumu pārsūdzēja Daugavpils tiesā, kas Kozeres pārsūdzību apmierināja daļā, atceļot amatu ieņemšanas liegumu. Abas puses tiesas spriedumu pārsūdzēja Latgales apgabaltiesā, kas pilnībā atstāja spēkā KNAB pieņemto lēmumu, norādot, ka "Kozere ar savām darbībām ne tikai degradēja valsts policijas prestižu un darbu, bet arī citiem Valsts policijas darbiniekiem ir radījusi paļāvību, ka par tik būtiskiem pārkāpumiem tiesa aprobežojas ar naudas sodu".

Latgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas 29. jūlija spriedums nav pārsūdzams un stājās spēkā 31. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti