KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret prokurori Zinaīdu Egli par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina Ģenerālprokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret Jelgavas prokuratūras prokurori Zinaīdu Egli par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu un pret zvērinātu advokāti Ievu Cīruli – par personas uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.

KNAB informēja, ka trešdien, 9. decembrī, krimināllietas materiāli nosūtīti Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret vienu Jelgavas prokuratūras prokurori par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums izpaušanu, un pret vienu zvērinātu advokāti – par personas uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu. KNAB aizdomās turēto vārdus neatklāj, bet LTV ziņo, ka tās ir prokurore Zinaīda Egle un advokāte Ieva Cīrule.

KNAB kriminālprocesu uzsāka šogad 7. jūlijā. Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecinot, ka individuāli praktizējoša zvērināta advokāte, iespējams, uzkūdīja Jelgavas prokuratūras prokurori iegūt un izpaust ziņas par kādu apsūdzēto personu no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētās sistēmas.

KNAB veiktā krimināllietas izmeklēšana apliecina, ka Jelgavas prokuratūras prokurore ierobežotās pieejamības informāciju gan ieguva, gan arī izpauda krimināllietā iesaistītajai zvērinātajai advokātei.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai, noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību.

KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule uzsvēra: “Ir svarīgi atcerēties, ka valsts amatpersonām aizliegts privātām vajadzībām izmantot datu informācijas sistēmas, kurās uzkrāta dažāda veida informācija par juridiskām un fiziskām personām. Prettiesiska informācijas izmantošana privātajām vajadzībām rada interešu konflikta situāciju, par ko pienākas administratīvā atbildība. Savukārt, ja amatpersona no datu informācijas sistēmām ne tikai iegūst informāciju, kas nav nepieciešama tās amata pienākumu pildīšanai, bet arī to tālāk nodod trešajām personām – par to paredzēta kriminālatbildība.”

KONTEKSTS:

Šovasar KNAB bija aizturējis vienu no Jelgavas prokurorēm Zinaīdu Egli. KNAB arī bija veicis kratīšanu Jelgavas prokuratūrā.

Saistībā ar šo kriminālprocesu KNAB iepriekš rosināja apsūdzēt bijušo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru par informācijas noplūdi, tomēr prokuratūra pret Kalnmeieru kriminālprocesu izbeidza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti