KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret bijušo «Līgatnes namu» valdes locekli Lāci

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Vidzemes tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Līgatnes novada pašvaldības kapitālsabiedrības "Līgatnes nami" valdes locekli Dāvi Lāci, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Lāci rosina saukt pie atbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kas izraisījusi smagas sekas – vairāk nekā 78 tūkstošu eiro mantisko zaudējumu pašvaldības kapitālsabiedrībai. Tāpat KNAB bijušajai valsts amatpersonai inkriminē vairāk nekā 97 tūkstošus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. 

Pēc KNAB sniegtās informācijas, pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka bijušais Līgatnes novada pašvaldības kapitālsabiedrības valdes loceklis vairāku gadu garumā ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā un slēdza līgumus par pakalpojumiem ar diviem uzņēmumiem, kuros pats ir patiesā labuma guvējs un kuri kapitālsabiedrībai faktiski nesniedza pakalpojumus. Tādā veidā bijusī valsts amatpersona pašvaldības kapitālsabiedrībai nodarīja mantisko zaudējumu 78 437,30 eiro apmērā. 

Vienlaikus KNAB pirmstiesas izmeklēšanā ieguva pierādījumus, ka bijušais pašvaldības kapitālsabiedrības valdes loceklis noziedzīgo darbību rezultātā gūtos 97 290 eiro, kas glabājās abu uzņēmumu bankas kontos, izlietoja savām vajadzībām. 

KNAB kriminālprocesu sāka 2020. gada 12. augustā pēc Krimināllikuma 318. panta otrās daļas, taču pēc papildu informācijas iegūšanas tas tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 318.  panta trešās daļas un 195. panta trešās daļas, proti, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kas izraisījusi smagas sekas, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

KNAB, 11. janvārī nosūtot krimināllietas materiālus Vidzemes tiesas apgabala prokuratūrai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti