KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret Askoldu Kļaviņu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina sākt kriminālvajāšanu pret nu jau bijušo Saeimas deputātu no Zaļo un Zemnieku savienības Askoldu Kļaviņu par krāpšanos ar degvielas kompensācijām.

KNAB nosūtījis krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Saeimas deputātu, liecina KNAB informācija.

Tikmēr Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde 21.septembrī nolēma piemērot aizliegumu Kļaviņa uzņēmuma SIA  “Gandrs” reorganizācijai, likvidācijai, amatpersonu atsaukšanai un daļu īpašnieku izslēgšanai no dalībnieku reģistra, ja šādu pieteikumu reģistrāciju komercreģistrā piesaka SIA “Gandrs” vai tās pārstāvis, vienlaikus atļaujot SIA “Gandrs” reģistrēt papildu dalībniekus un amatpersonas.

KONTEKSTS:

KNAB aicina

iedzīvotājus un uzņēmējus, kuru rīcībā ir ziņas par prettiesiskas labumu pieprasīšanas gadījumiem, sniegt šo informāciju KNAB Ziņojumu centrā Citadeles ielā 1, Rīgā (bezmaksas uzticības tālrunis: 80002070), [email protected]

Sabiedrības uzmanība Kļaviņam pievērsta jūnijā, kad Saeimas deputāti deva atļauju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) veikt kratīšanu viņa īpašumos. Izmeklētājiem ir aizdomas, ka viņš krāpies ar kompensācijām  par degvielu un, iespējams, Saeimas apmaksāto degvielu lējis savas veikalu firmas “Gandrs” automašīnās.

Zaļās partijas valde  4.septembrī vienbalsīgi nolēma apturēt Kļaviņa darbību partijā, bet pēc divām dienām Kļaviņš paziņoja, ka noliek deputāta mandātu.

Savukārt LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”  vēstīja, ka Kļaviņam piederošajā veikalā “Gandrs” potenciālajam darbiniekam piedāvāta dubultā samaksas sistēma, kas liek domāt par aplokšņu algu esamību. Turklāt uzņēmumā ir veids, kā darbinieks var iegādāties dažādas preces ārpus veikala savām vajadzībām, apejot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksu.

Kļaviņš 13.Saeimas vēlēšanās nekandidē.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti