KNAB rosina apsūdzēt sporta skolas «Rīdzene» treneri par audzēkņiem paredzētu 14 698 eiro piesavināšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis apsūdzēt Rīgas Bērnu un jauniešu sporta skolas (RBJSS) "Rīdzene" treneri par audzēkņiem paredzētu 14 698 eiro piesavināšanos, noskaidroja aģentūra LETA.

KNAB pirmdien, 26. aprīlī, nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu dienesta viltojumu, kā arī svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanās atbalstīšanu, savukārt vienu fizisku personu – par iespējamu svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanos. 

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2020. gada 21. aprīlī, balstoties uz aizdomām par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, par ko Krimināllikumā paredzēta atbildība par  iespējamu dienesta viltojumu un svešas mantas piesavināšanos. 

Krimināllietas materiāli satur ziņas, ka fiziskā persona, būdama sporta skolas sporta treneris, vairākkārtīgi no audzēkņiem izmaksai paredzētajiem finanšu līdzekļiem piesavinājās naudu 14 698 eiro apmērā.

Turklāt fiziskā persona ar attiecīgās sporta skolas valsts amatpersonas atbalstu piesavinājās arī sporta uztura preces un apģērbu kopumā 2 867,71 eiro apmērā.

Savukārt valsts amatpersona atbalstīja fiziskās personas noziedzīgos nodarījumus, veicot dienesta viltojumu, t.i., vairākkārtīgi viltoja pavadzīmes, tajās ietverot nepatiesus faktus, un izmantoja šos dokumentus, lai augstākstāvoša institūcija veiktu apmaksu.  

"Valsts un pašvaldību iestādēm, tostarp sporta interešu izglītības iestāžu atbalstam, piešķirto valsts budžeta līdzekļu piesavināšanās un izmantošana personīgiem mērķiem ir sodāma rīcība. Ja pieļautas šādas pretlikumības, likums nesaudzē nedz valsts amatpersonas, nedz iestādēs nodarbinātos, kas iesaistītas šādos nodarījumos," norādīja KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai, noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību, norādīja KNAB.

Rīgas domē aģentūrai LETA pauda, ka sistemātiskie pārkāpumi RBJSS "Rīdzene" jau bija nonākuši pašvaldības uzmanības lokā, saņemot informāciju no vairākiem avotiem - trauksmes cēlējiem, Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes un pārkāpumu atklāšanā ieinteresētajiem audzēkņu vecākiem. Tāpēc bija nepieciešama KNAB iesaistīšanās, lai veiktu izmeklēšanu un savāktu pierādījumus par konkrētiem pārkāpumiem.

"Laba pārvaldība pašvaldības iestādēs ir viena no Rīgas domes prioritātēm, tāpēc KNAB iesaistīšanās pārkāpumu izmeklēšanā bērnu un jauniešu sporta skolā "Rīdzene" sniegs pašvaldībai iespējas gan novērst pārkāpumus konkrētajā sporta skolā, gan izstrādāt mehānismus pārkāpumu novēršanai citās interešu izglītības un sporta iestādēs, " uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija).

Ozola personīgi pateicas visiem pārkāpumu atklāšanā iesaistītajiem, kuri neklusēja, sniedza informāciju un veica rūpīgas pārbaudes.

Vienlaikus, vērtējot Izglītības, kultūras un sporta departamenta iesaistīšanos konstatēto pārkāpumu novēršanā, Rīgas vicemēre norāda, ka kontrolējošās iestādes rīcībai bija jābūt aktīvākai, savlaicīgi vēršoties pret pārkāpumos iesaistītajām personām, tādā veidā nepieļaujot ilgstošu pašvaldības līdzekļu izsaimniekošanu un labas pārvaldības principu pārkāpšanu.

Tuvākajā laikā ir paredzēts sasaukt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas sēdi, pieaicinot atbildīgās amatpersonas, lai runātu par konstatētajiem pārkāpumiem un turpmākajiem darbiem labas pārvaldības nodrošināšanā jebkurā pašvaldības atbildības jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti