KNAB redzeslokā nonākušās Preiļu domes ēkas atjaunošana izmaksājusi miljonu eiro; varētu būt aizturēta domes vadītāja un vietnieks

Preiļu novada domes ēkas atjaunošana, kas, pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ziņām, varētu būt noslēgusies ar viltus akta izdošanu par pieņemšanu ekspluatācijā, izmaksājusi 1 001 754 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina pašvaldības noslēgtais iepirkums.

KNAB, iespējams, ir aizturējis Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu un viņas vietnieku Juri Želvi. Viņi trešdien, 6.novembrī, darbā nav ieradušies. Un arī pašvaldības darbiniekiem neizdodoties ar viņiem sazināties, jo abu tālruņi ir izslēgti. Oficiālu informāciju no KNAB pašvaldība nav saņēmusi, aģentūrai LETA apliecināja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle.

Viņa nemācēja komentēt, vai darba vietā nav arī kādas citas pašvaldības amatpersonas.

Līgums par būvdarbu pirmo un otro kārtu ar AS "Siguldas būvmeistars" noslēgts 2018.gada aprīlī, un sākotnēja ēkas atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas darbu summa bijusi 946 546 eiro ar PVN. Vēlāk noslēgtas vairākas vienošanās, jo atklājušies neparedzēti darbi, un rezultātā pagarināts līguma izpildes termiņš, kā arī līdz 1 001 754 eiro, ieskaitot PVN, palielināta kopējā summa.

Būvdarbi veikti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Publiskotā informācija liecina, ka paredzēta arī darbu trešā kārta.

Ar "Siguldas būvmeistara" vadītāju Jāni Libkovski aģentūrai LETA nav izdevies sazināties, taču uzņēmumā aģentūrai LETA pauda, ka būvniekam pašlaik nav pieejama plašāka informācija par KNAB veikto darbu saistībā ar domes ēkas atjaunošanu.

Trešdien domē norisinās Zviedrijas vēstniecības pārstāvju vizīte, un viņus uzņem pašvaldības izpilddirektors Aldis Džeriņš un deputāti.

Gan Plivda, gan Želvis novada domē ievēlēti no Latgales partijas, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Zemnieku savienības apvienotā saraksta. Turklāt Plivda ir arī Latgales partijas valdes locekle.

KONTEKSTS:

KNAB darbinieki otrdien, 5.novembrī, ieradušies Preiļu novada domē un aizturējuši četras personas.

KNAB medijiem apliecināja, ka birojs veicis neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas 4.oktobrī sāktā kriminālprocesā par dienesta viltojumu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

KNAB ieguva ziņas, kas liecina, ka no 2019.gada 6.augusta līdz 7.augustam četras Preiļu novada domes amatpersonas ar vēl divu Preiļu novada domes amatpersonu atbalstu, iespējams, viltojušas aktu par atjaunotās Preiļu novada domes ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Preiļu novada domes amatpersonas minēto aktu 2019.gada 7.augustā uzrādījušas Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektorei, kas veica būves ārpuskārtas pārbaudi.

Patlaban tiesības uz aizstāvību ir sešām personām, no kurām četras personas ir aizturētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti