KNAB priekšnieks netieši apstiprina - prokuratūrai nodod lietu pret Lembergu un Šleseru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks netieši apstiprina, ka KNAB nesen tā dēvētajā oligarhu lietā lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij") un ekspolitiķi Aināru Šleseru.

Streļčenoks ceturtdien, 3.septembrī, kanālā "RīgaTV24", gan nesaucot konkrētus vārdus, apstiprināja, ka KNAB nodevis kriminālvajāšanai lietu pret divām personām, kuras iepriekš bija atzītas par aizdomās turētajām. Turklāt šīs personas iepriekš publiski ir atklājušas, ka ir aizdomās turētie. LETA jau ziņoja, ka aizdomās turēto statuss tika noteikts Šleseram un Lembergam.

Par apsūdzību uzrādīšanu būs jālemj prokuroram Mārim Lejam, kurš jau iepriekš pārstāvējis apsūdzības pusi vairākās KNAB izmeklētās skaļās krimināllietās. Leja trešdien, 2.septembrī, aģentūrai LETA norādīja, ka šajās dienās ir saņēmis lietas materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai no KNAB pret divām personām, tomēr neprecizēja, kas tā par lietu un kuras personas KNAB lūdz saukt pie atbildības.

Kriminālprocesa likums paredz, ka prokurors sāk kriminālvajāšanu, pieņemot lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, desmit dienu laikā pēc tam, kad saņēmis krimināllietas materiālus no izmeklēšanas iestādes.

Jau ziņots, ka KNAB izmeklētājs 31.augustā rosinājis vienu no personām saukt pie atbildības par izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas, par neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos un par tirgošanos ar ietekmi. Pret otru personu lūgts sākt kriminālvajāšanu par tirgošanos ar ietekmi.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošajām ziņām, KNAB 2011.gada pavasarī secinājis, ka Lembergs tirgojies par atbalstu Rīgas vicemēra Andra Amerika ("Gods kalpot Rīgai") kļūšanai par Rīgas brīvostas valdes locekli pēc tam, kad 2010.gada rudenī 10.Saeimā ievēlētais Rīgas vicemērs Šlesers grasījās pamest amatu pašvaldībā un līdz ar to arī Rīgas brīvostā.

KNAB uzskatīja, ka sākotnēji Lembergs vēlējies, lai apmaiņā pret ZZS pārstāvja Viestura Silenieka balsojumu par Ameriku no amata tiktu atstādināts ilggadējais brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Taču šī prasība nav atbalstīta, un tā vietā Lembergs vēlāk esot pieprasījis, lai Rīgas brīvosta slēgtu reklāmas līgumu ar laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" izdevēju SIA "Mediju nams".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti