KNAB priekšnieka vietniece Jurča, iespējams, draudējusi «Delnas» direktoram

Drošības policija (DP) pārbaudīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Ilzes Jurčas draudus sadot "pa purnu" "Delnas" vadītājam Gundaram Jankovam, raksta žurnāls "Ir".

Konflikts izvērsies 22.aprīlī Ministru kabinetā, kur izskatīts jaunais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) likumprojekts. Pirms jautājuma izskatīšanas Jankovs nolēmis aprunāties ar KNAB priekšnieka vietnieci, taču Jurča metusies viņu lamāt.

"Viņa bruka virsū. Sākumā tas bija par organizāciju, ka esam pērkami, vienas partijas kabatas organizācija," stāstījis Jankovs. Nevienu partiju vārdā Jurča neesot nosaukusi, bet Jankovs pieļauj, ka domāta "Vienotība". "Tad pārmetās uz mani - ka es tāds pats pērkams, neturu savus solījumus, ka atbalstīju KNAB likumprojekta virzību, bet tagad bremzēju," turpinājis Jankovs, "tad viņa sāka personiski uzbrukt. Teica: es tevi iznīcināšu, es pret tevi savākšu vai vācu [informāciju], un es to izmantošu izdevīgā brīdī."

Viņš atbildējis, ka nezina, ko par viņu varētu savākt, taču, ja Jurčas rīcībā ir kāda informācija par iespējamām nelikumībām, lai nekavējoties vēršas tiesībsargājošajās iestādēs.

Ar to neesot bijis gana - KNAB priekšnieka vietniece pavēstījusi, ka Jankova "karjerai ir pārvilkta strīpa" un "nebrīnies, ja tu par savām darbībām uz ielas dabūsi pa purnu, tu neapzinies, ar ko esi sapinies, kur iesaistījies!".

Sākotnēji Jankovs šo uzbrukumu neesot uztvēris kā draudus, tomēr pēc pāris dienām atskārtis, ka nav normāla situācija, ja augsta KNAB amatpersona draud pretkorupcijas organizācijas vadītājam par to, ka biedrība paudusi tai nepieņemamu viedokli. "Viņa ir KNAB smadzenes. Ja ir šādas smadzenes, tad iedomāsimies, kas notiek KNAB," teicis Jankovs, "neesmu drošs, vai viņa nevar samaksāt bomzīšiem pa pieciem eiro, lai man uzkluptu uz ielas."

"Jurča ne tikai izmanto sev piemītošo varu un pārkāpj jebkuru demokrātijas principu, bet cenšas ietekmēt vārda brīvību, kas ir viens no cilvēktiesību pārkāpumiem," iesniegumā tiesībsargiem rakstījis Jankovs.

Par notikušo Jankovs vērsās prokuratūrā, kas viņa iesniegumu nodevusi izvērtēšanai tālāk Drošības policijā. Tāpat "Delna" par notikušo informēs biedrības mātesorganizāciju - starptautisko pretkorupcijas organizāciju "Transparency International".

Līdz draudiem nonācis arī žurnāla mēģinājums uzzināt Jurčas versiju par valdības ēkā notikušo. KNAB priekšnieka vietniecei viedoklis taujāts pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas apkarošanas komisijas sēdes, kurā tika skatīts minētais KNAB likumprojekts. "Es pilnīgi kategoriski atsakos komentēt. Man, tāpat kā jebkurai personai šajā valstī, ir tiesības uz savu viedokli, un es uzskatu - ja es paužu viedokli sarunā ar cilvēku, tad viņam ir korekti vismaz apspriesties par to, kā viņš tālāk to interpretē," izteikusies Jurča.

KNAB priekšnieka vietniece apstiprinājusi, ka runājusi ar Jankovu pirms valdības sēdes, taču tā bijusi "privāta saruna, un es tiešām biju ļoti aizskarta par viņa netaktisko rīcību, sākotnēji atbalstot likumprojektu, [taču pēc tam ne], un es viņam izteicu savu viedokli par to, ka šāda rīcība nav atbalstāma". Turpmākie jautājumi par šo sarunu KNAB priekšnieka vietnieci aizkaitinājuši un viņa paziņojusi: "Es jūs iesūdzēšu!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti