KNAB: Pievienošanās OECD pilnveidos Latvijas pretkorupcijas politikas efektivitāti

Pievienojoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), Latvijai paveras iespējas apgūt citu valstu pieredzi dažādās jomās, tai skaitā korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā. Tā, komentējot OECD Ministru padomes lēmums par iestāšanās sarunu uzsākšanu ar Latviju, norādīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

KNAB skaidroja, ka OECD Konvencija par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos tiek uzskatīta par efektīvāko starptautisko pretkorupcijas instrumentu. Latvijas pievienošanās OECD konvencijai būtiski uzlabošot gan Latvijas tiesisko ietvaru attiecībā uz starptautiskās kukuļošanas apkarošanu un novēršanu, kā arī šī regulējuma praktisko piemērošanu.

Pašlaik, izpildot OECD izteiktās rekomendācijas, Latvija ir pilnveidojusi attiecīgās Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma normas, kas regulē gan kukuļošanas kriminalizēšanu, gan juridiskās personas atbildību par Krimināllikumā noteiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kā arī palīdz apkarot korupciju starptautiskajos biznesa darījumos, norādīja KNAB.

Jau ziņots, ka Latvija ir saņēmusi uzaicinājumu sākt iestāšanas sarunas OECD, ceturtdien Parīzē lēmusi organizācijas Ministru padome. Tā ir starpvaldību organizācija, kurā patlaban atrodas vairāk nekā 30 pasaules attīstītāko valstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti