KNAB: Partiju naudas lietā trīs aizdomās turētie

Lietā, ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklē saistībā ar partiju iespējamo nelikumīgu finansēšanu, figurē piecas personas, no kurām trīs ir aizdomās turētie, informēja KNAB.

Kriminālprocesā par iespējamo politisko partiju “No sirds Latvijai” un politisko partiju apvienības “Zaļo un Zemnieku savienību” nelikumīgu  finansēšanu lielā apmērā iesaistītas piecas personas, un tas sākts šī gada augustā.

Lietā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām uzsākts kriminālprocess. Aizdomās turētajām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas  nav saistīti ar brīvības atņemšanu – izbraukšana no valsts un aizliegums tuvoties noteiktai personai.

Jau ziņots, ka KNAB 4.oktobrī veica kratīšanu Jūrmalas mēra Gata Trukšņa kabinetā un dzīvesvietā . Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, bijušais "Parex bankas" viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai", un vēl kāda persona.

Viņiem piemērots aizdomās turētā statuss partiju nelikumīgās finansēšanas lietā. Visiem trim aizliegts izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.

Raitums izteiktajām aizdomām – pārkāpumiem partiju finansēšanā – nepiekrītot un savu vainu neatzīstot.

Kratīšana notika arī partijas "No sirds Latvijai" birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti