KNAB pārmet Dombrovskim nepamatotu Strīķes aizstāvēšanu

Iepriekšēja premjera Valda Dombrovska („Vienotība”)  uzdevums Korupcijas  novēršanas  un  apkarošanas  biroja (KNAB) priekšniekam vērtēt KNAB vadītāja vietnieces Jutas Strīķes darbību pēc konkrētas iestāžu vadītāju vērtēšanai paredzētas metodes un izslēgt atkārtotu vērtēšanas iespēju ir nepamatota priekšrocību radīšana vienai amatpersonai un grauj KNAB kā neatkarīgas iestādes reputāciju, teikts KNAB paziņojumā medijiem. 

KNAB izpildījis premjerministres Laimdotas Straujumas rezolūciju un informējis viņu par situāciju birojā un izskaidrojis biroja vadītāja Jaroslava Streļčenoka lēmumu par KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atlaišanu.

KNAB  norādīja,  ka  iepriekšējā premjerministra Valda Dombrovska („Vienotība”) uzdevums novērtēt Strīķes darbību par 2013.gadu, nepamatoti izslēdzot atkārtotās  novērtēšanas  iespēju,  bija  neatbilstošs  normatīvajos  aktos noteiktajam, jo tie nosaka - amatpersona,  kas  iepriekšējā novērtēšanas periodā saņēmusi   neapmierinošu  novērtējumu  (šajā  gadījumā  -„D”), ir novērtējama atkārtoti.

KNAB  uzskata,  ka Dombrovska uzdevums  KNAB  priekšniekam novērtēt Strīķes darbību, izmantojot valdības noteikumus par konkrētu novērtēšanas veidu, nebija  atbilstošs normatīvajos aktos noteiktajam, jo šāda vērtēšana pienākas tikai iestādes vadītājam, nevis hierarhiski zemākām amatpersonām.

Turklāt saskaņā ar KNAB  likumu KNAB amatpersonas un darbinieka darbības un tās rezultātu novērtēšanas, kā arī vērtēšanas komisijas izveidošanas  kārtību nosaka KNAB priekšnieks, nevis augstākā pārraudzības amatpersona, uzsver KNAB.

KNAB arī norāda, ka šāda nepamatota priekšrocību radīšana vienai valsts amatpersonai,  faktiski  atbrīvojot  viņu  no atbildības  un iespējamajām tiesiskajām sekām (atkārtota negatīva vērtējuma gadījumā  iespējama  atbrīvošanas  no  amata)  par iepriekšējā novērtēšanas periodā  neizpildītajiem  darbiem, atļauj viņai neuzlabot un nenovērst nepilnības darba izpildē, uz kurām iepriekšējā novērtēšanā   bija  norādījis  viņas  tiešais  vadītājs,  KNAB  priekšnieks.

„Tas  neveicina  sabiedrības uzticēšanos valsts pārvaldei un grauj  KNAB kā neatkarīgas iestādes reputāciju, kā arī var radīt nepamatotu priekšstatu  un  paļāvību  citām valsts amatpersonām, ka var izvairīties no atkārtotas  novērtēšanas un tās iespējamām sekām, vēršoties pie augstākajām politiskajām amatpersonām ar atbilstošu lūgumu,” teikts KNAB paziņojumā.

Jau ziņots, ka Streļčenoks Strīķi no amata atbrīvoja trīs reizes, no kurām divas reizes ekspremjers viņu atjaunoja darbā. Pirmo reizi Streļčenoks nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi pērn decembrī, ņemot vērā pret viņu ierosinātās disciplinārlietas rezultātus, kuros konstatēta pilnvaru pārsniegšana, un Strīķes darbības novērtēšanu.

Strīķe lūdza premjeru izvērtēt savu atbrīvošanu no amata. Premjers janvāra sākumā nolēma atcelt rīkojumu par Strīķes atlaišanu. Savukārt Streļčenoks uzreiz pēc premjera lēmuma solīja, ka jau tuvākajā laikā atstādinās Strīķi, jo uzskata Ministru prezidenta lēmumu par prettiesisku.

Otro reizi Streļčenoks uzteicis darbu Strīķei janvāra vidū, jo viņa esot zaudējusi priekšnieka uzticību. Strīķe esot pārkāpusi savas amata pilnvaras, arī jautājumos, kas saistīti ar iestādē noteikto informācijas aprites kārtību, tai skaitā, informācijas izplatīšanu plašsaziņas līdzekļiem un informācijas izplatīšanu iestādes vārdā citām institūcijām un amatpersonām. Taču premjers Valdis Dombrovskis atcēla arī šo rīkojumu par Strīķes atlaišanu.

Savukārt trešo reizi Streļčenoks atbrīvoja no amata Strīķi pagājušajā nedēļā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt