KNAB par dokumentu viltošanu un krāpšanu sāk lietu pret Rīgas Tūrisma biroja amatpersonām; vadītāja aizturēta

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma "Rīgas Tūrisma attīstības birojs" (RTAB) amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu, liecina KNAB paziņojums.

Saistībā ar šo lietu KNAB pirmdien, 13. maijā, veic "neatliekamās kriminālprocesuālās darbības". Vienlaikus tās pirmdien tiek veiktas arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā.

Latvijas Televīzijai zināms, ka kratīšana notiek arī Rīgas domē – atstādinātā pilsētas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") birojā, "Saskaņas" frakcijā un Ārlietu pārvaldē.

KNAB kratīšanās laikā aizturēja arī RTAB valdes priekšsēdētāju Jermoloviču.

Jermoloviča biroja vadībā strādājusi kopš tā izveidošanas 2009. gadā. Jermoloviča ir arī Rīgas domes koalīcijā esošās partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes locekle.  

KNAB vairākas stundas pratināja arī Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes locekli Guntaru Grīnvaldu. Viņš pastāstīja, ka nekāds statuss lietā viņam nav piemērots. 

“Es birojā strādāju tikai trīs mēnešus, tā kā es nekādā veidā šajā procesā neesmu iesaistīts, ne man ir kāds statuss un tā tālāk. Tā kā šis ir vairāk par to, kas ir noticis līdz brīdim, kad es esmu sācis šeit strādāt, bet vairāk es arī nevaru komentēt par pašu procesu. Tikai tas, ka ir notikusi kratīšana, ir izņemti dokumenti un nopratināja cilvēkus,” sacīja Grīnvalds.

Trešais Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes loceklis partijas “Saskaņa” pārstāvis Maksims Tolstojs pirmdien atradās komandējumā.

Pēc plkst.14 KNAB darbinieki pameta Rīgas domes priekšsēdētāja biroju. Vairāki KNAB darbinieki no kabineta iznesa vairākas lielas ar melno plēvi aptītas un apzīmogotas kastes. Visticamāk, izņemti arī datori. KNAB darbinieki kabinetā bija gandrīz sešas stundas.

Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs BurovsEdgars Kupčs

  Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") komentēja, ka atbalsta partijas biedri un RTAB valdes priekšsēdētāju Vitu Jermoloviču. "Es viņu vērtēju kā lielu profesionāli, es atbalstu viņu, un viņai ir absolūta uzticība," komentēja Burovs. Viņš teica, ka, ja ir notikusi fiktīva nodarbinātība, par to ir jāatbild. Burovs norādīja, ka gaidīs rezultātu.

  Viņš arī stāstīja, ka lielākajai daļai Valsts kontroles pārmetumu par nodibinājumiem RTAB un "Riga.lv" piekrist nevar, bet konkrētāk nekomentēja. Domei arī esot paredzēts līdz gada beigām izvērtēt abu nodibinājumu darbību.

  Kriminālprocess sākts pirms vairāk nekā mēneša, proti, 5. aprīlī, iIgstoša un apjomīga darba rezultātā analizējot iegūto informāciju. Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā, kā zināms, pirmdien, 13. maijā, paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas.

  KNAB norāda, ka šobrīd kriminālprocesā notiek aktīvs izmeklēšanas darbs, nostiprinot procesuālo darbību laikā iegūto informāciju. Detalizētāku informāciju KNAB sniegs, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

  Tūrisma biroju vada partijas "Gods kalpot Rīgai" biedre Vita Jermoloviča, valdē ir arī "Saskaņas" pārstāvji Guntars Grīnvalds un Rīgas domnieks Maksims Tolstojs.

  7 komentāri
  Zane Līvmane
  Vai vēl ir palikusi kāda Rīgas Domes struktūrvienība , kura nav vēl pieķerta zagšanā un korupcijā?
  Juris
  Ceru, ka beidzot izķers visus saskaņas un gkr zagļus, un, kā beidzot Rīdzinieki pārstās par šiem zagļiem balsot.
  Anonīms lietotājs 6871
  To arī saku - stabiņai būtu ko pastāstīt par "augšām", viņa šajā perēklī darbojas kopš 1995, tāpat kā 20%. Beidzot jāsāk pielietot iebaidīšana ar reālu&ļoti ilgu cietumsodu, lai kāds no izpildītājiem atver muti. Tāds gadiņš-divi-trīs nevienu nepiespiedīs izdot organizatorus, gan jau par klusēšanu un risku ir saņēmuši pietiekoši, lai klusētu.
  Anonīms lietotājs 22614
  Stabiņa jau tikai bandinieks-izpildītājs, kāds nu viņa boss.....lai tik vienojas, lai ievāc informāciju par leļļu raustītājiem.
  Anonīms lietotājs 6871
  Cerības mazas, jo galvenie sistēmas organizatori pagaidām nav ne nosaukti, ne apcietināti. Tas, ko kratot atrod, ir tikai darbības sekas, redzamās izpausmes. Viena cerība pavīdēja, kad beidzot noķēra stabiņu, ja to izdotos piespiest pie sienas ar ilgu cietumsodu draudiem, viņai būtu ko pastāstīt par mafijas bosiem, bet nu jau prokurors sola vienošanos, tātad atkal nekā, - noziedznieku līderi izspruks sveikā. LV lielos netiesā.
  Māris Liepiņš
  Rodas jautājums vai šī pašvaldība kaut vienu lietu prot izdarīt godīgi???
  Anonīms lietotājs 22614
  Ušakovs izaudzējis milzu astoņkāji, par spīti vēsajam Baltijas klimatam!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti