KNAB rosina saukt pie atbildības Rimšēviču par bijušā «Trasta komercbankas» akcionāra piespiešanu nepatiesi liecināt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

20. septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret kādreizējo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Uģi Taboru par liecinieka iespējamu piespiešanu dot nepatiesu liecību, noskaidroja LTV.

KNAB, neizpaužot personu vārdus, informēja, ka kriminālprocesu uzsāka šī gada 14. jūnijā. Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka persona, balstoties uz kādas tiesājamas personas norādījumiem, veica iespējamu liecinieka nelikumīgu piespiešanu. Proti, vairākkārt centās piespiest liecinieku krimināllietas iztiesāšanas stadijā atteikties no pirmstiesas izmeklēšanas laikā sniegtās liecības un tā vietā sniegt apzināti nepatiesas, bet tiesājamai personai labvēlīgas liecības.

Par nepatiesas liecības sniegšanu fiziska persona piedāvāja lieciniekam finansiālu atlīdzību.

Liecinieka nelikumīga piespiešana ar uzpirkšanu, lai panāktu nepatiesu liecību sniegšanu, izdarīta citā krimināllietā, kas pašlaik atrodas tiesvedībā un kurā KNAB 2018. gada 18. jūnijā sekmīgi noslēdza pirmstiesas izmeklēšanu, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām – Latvijas Bankas amatpersonu un fizisku personu. Zinām, ka minētajā datumā KNAB lūdza sākt kriminālvajāšanu pret kādreizējo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Savukārt šovasar kļuva zināms par KNAB veikto kratīšanu Rimšēviča dzīvesvietā un uzņēmēja Uģa Tabora pratināšanu lietā par iespējamu liecinieku ietekmēšanu. Tiesībsargiem bijušas aizdomas, ka uzņēmējs Rimšēviča interesēs centies ietekmēt bijušo “Trasta komercbankas” akcionāru, nu jau mirušo Igoru Buimisteru.

Arī LTV zināms, ka KNAB minētā tiesājamā persona, pēc kuras norādījumiem, iespējam, ietekmēja liecinieku, ir Rimšēvičs.

Nu KNAB krimināllietu, kurā izmeklēja iespējamu piespiešanu dot nepatiesu liecību (Krimināllikuma 301. panta pirmā daļa), nosūtīja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, tādējādi noslēdzot attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību.  

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 2018. gada februāri aizturēja toreizējo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču aizdomās par, iespējams, koruptīvām darbībām. 

Rimšēviča krimināllieta nonākusi tiesā. Viņš uz apsūdzēto sola sēdies kopā ar uzņēmēju Māri Martinsonu. Rimšēvičs apsūdzēts par diviem noziegumiem, proti, kukuļa – apmaksāta atpūtas brauciena – pieņemšanu, kā arī par kukuļa – naudas – pieņemšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Rimšēvičs vairākkārt noliedzis vainu viņam inkriminētajos nodarījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti