KNAB no amata atbrīvotajam Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktoram Aļeksejenko piemērojis vēl vienu sodu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis trešo administratīvo sodu no amata atbrīvotajam Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktoram Anatolijam Aļeksejenko, liecina informācija KNAB mājaslapā.

Aļeksejenko piemērots 90 eiro sods, jo 2019.gadā viņš kā departamenta direktors, veicot toreizējās departamenta Finanšu un saimnieciskās pārvaldes priekšnieces darba izpildes vērtēšanu un novērtējot viņas darbu 2019.gadā ar maksimālo punktu skaitu, uzlicis rezolūciju "Saskaņots", kā rezultātā priekšniecei piešķirta prēmija 60% apmērā no viņai noteiktās mēnešalgas 2264 eiro, kas atbilst 1358 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Toreizējā Finanšu un saimnieciskās priekšniece ir Aļeksejenko bērna māte.

KNAB jau pērn Aļeksejenko piemēroja 140 eiro sodu, jo viņš veica valsts amatpersonas amata funkcijas interešu konflikta situācijā. Viņš, būdams departamenta direktors, 2016.gada jūlijā un 2020.gada jūnijā noslēdzis darba līgumu ar savu bijušo radinieci. Sodu viņš samaksājis.

Tāpat Aļeksejenko piemērots 70 eiro sods, jo viņš, 2020.gada 16.oktobrī izdodot rīkojumu par naudas balvas 210 eiro apmērā piešķiršanu sava radinieka laulātajai, veica valsts amatpersonas amata funkcijas interešu konflikta situācijā. Šis sods samaksāts pērn septembrī.

KONTEKSTS:

Rīgas dome 2021.gada 28.aprīlī atbalstīja Aļeksejenko atbrīvošanu no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora amata.

Aļeksejenko paredzēts atbrīvot no departamenta direktora amata, ja saistībā ar vienu no Rīgas pašvaldības iesniegtajiem prasības pieteikumiem tiesa pieņems spriedumu par darba līguma izbeigšanu. Attiecīgajam spriedumam, lai amatpersonu atbrīvotu no amata, ir arī jāstājas spēkā.

Pret Aļeksejenko bija sāktas divas disciplinārlietas. Pirmā lieta bija par ilgstošu interešu konfliktu, kurā viņš atradies, pieņemot lēmumus par savu bērnu māti. Tostarp pieņemtie lēmumi ir saistīti ar atalgojumu un prēmēšanu. Turklāt Aļeksejenko neesot veicis darbības, lai šo interešu konfliktu novērstu.

Otrā lieta bija saistīta ar Aļeksejenko bijušo sievu, kura tikusi algota departamentā. Šajā lietā esot saskatāmas fiktīvas nodarbinātības pazīmes. Ņemot vērā, ka šī lieta tiek izmeklēta, lai noskaidrotu visus apstākļus, Aļeksejenko atstādināts no amata, lai netraucētu informācijas iegūšanai.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nesen lēma apmierināt no amata atbrīvotā Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Aļeksejenko prasību par Rīgas pilsētas pašvaldības lēmumu, ar kuru viņš tika atstādināts no amata pienākumiem. Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt apelācijas instances tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt