KNAB nesaskata pārkāpumu Belēviča ārpus rindas pieņemšanā Onkoloģijas centrā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir izbeidzis kriminālprocesu, kurā figurēja bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs, Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenbeka, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lieta bija sākta par Belēviča iespējamo likumpārkāpumu, apejot pacientiem noteikto rindas kārtību LOC. KNAB par sākto kriminālprocesu publiski paziņoja 2.augustā, taču neatklāja, vai lietā ir aizdomās turētie. Belēvičs iepriekš bija sniedzis liecības KNAB.

Kriminālprocess bija sākts pēc Krimināllikuma nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā".

Process izbeigts, jo nav konstatēts noziedzīgs nodarījums, aģentūrai LETA pastāstīja pats Belēvičs. Viņš norādīja, ka no KNAB ir saņēmis lēmumu par krimināllietas izbeigšanu noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ.

Lēmumā minēts, ka izmeklēšanā nav konstatēts Belēviča nodoms ļaunprātīgi izmantot savu dienesta stāvokli. Tas pats konstatēts par pārējām divām personām, kas figurēja kriminālprocesā - Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) galveno ārstu Viesturu Krūmiņu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Anitu Slokenbergu.

Kā no lēmuma citēja Belēvičs, "nav tikušas aizskartas trešo personu intereses, proti, RAKUS pacientiem kaitējums netika nodarīts, jo uz ambulatoro maksas pakalpojumu, kurš tika sniegts konkrētajam pacientam, rindas nav".

Attiecībā uz Krūmiņu lēmumā teikts, ka "Krūmiņš neievēroja RAKUS noteiktos pacientu noteikto reģistrēšanas kārtību, un RAKUS noteiktajā kārtībā savlaicīgi nesagatavojot un neizsniedzot rēķinu pacientam, ir rīkojies neētiski un ir pārkāpis RAKUS iekšējās kārtības noteikumus, taču, ņemot vērā, ka nav radīts būtisks kaitējums, arī nav nozieguma sastāva".

Belēvičs piebilda, ka Krūmiņam rēķins bija jāpiestāda apdrošināšanas kompānijai "Baltikums", jo visiem Ministru kabineta locekļiem ir "platīna polise", kas paredz pilnīgu visu ambulatoro pakalpojumu apmaksu.

Iepriekš KNAB bija sācis resorisko pārbaudi. Saistībā ar šo pārbaudi KNAB izvaicāja Belēviču, LOC galveno ārstu Krūmiņu un pārbaudīja dokumentus, kas apliecina, ka ministrs ārstējies SIA "Ādažu privātslimnīca". Krūmiņš tika atstādināts no amata, bet pēc dienesta pārbaudes šajā amatā tika atjaunots. Kā toreiz skaidroja Slokenbeka, dienesta izmeklēšanā tika secināts, ka Krūmiņš nav ievērojis slimnīcas kārtību, kādā tiek reģistrēti pacienti. Proti, kartīte tika noformēta pēc pakalpojuma sniegšanas, lai gan dokumentācija bija jānoformē pirms pakalpojuma sniegšanas. Tomēr kopumā prettiesiskas darbības nav notikušas, rēķins jau ir izrakstīts, un Belēvičs ir apliecinājis, ka par pakalpojumu samaksās, līdz ar to vienkārši nav ievērota šī noteiktā kārtība un slimnīcai zaudējumi nav nodarīti.

Belēvičs jūnija sākumā atkāpās no veselības ministra amata pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu LOC, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas un ir nolicis Saeimas deputāta mandātu.

Noskaidrojās, ka Belēvičs ir saņēmis medicīniskas manipulācijas ārpus ierastās kārtības LOC operāciju zālē, bet par pakalpojumu maksa viņam neesot prasīta. Iepriekš gan Belēvičs noliedza, ka izmantojis LOC pakalpojumus, un skaidroja, ka medicīnisko palīdzību viņš ir saņēmis "Ādažu privātslimnīcā", par ko liecina arī viņam izsniegtie čeki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti