KNAB nesaskata interešu konfliktu Ušakova rīcībā, pieņemot darbā «Saskaņas centra» deputātes meitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesaskata interešu konfliktu gadījumā, kad Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") pieņēmis darbā Rīgas domes "Saskaņas centra" frakcijas deputātes meitu.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūrai LETA skaidroja, ka likuma izpratnē par interešu konfliktu tiek uzskatīta situācija, kurā valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas amata pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts amatpersonas amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses.

Tāpat likums nosaka, ka amatpersonai ir aizliegts sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti.

Kā norāda KNAB, sniegtā informācija nesatur ziņas, kas norādītu, ka Ušakovs, parakstot darba līgumus ar Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatori Larisu Vladovu, būtu pārkāpis likumā noteiktos valsts amatpersonas darbības ierobežojumus.

Kā ziņots, Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" pagājušajā nedēļā vēstīja, ka Rīgas šī gada budžetā tika iekļauta papildu pozīcija publicitātes aktivitātēm - 80 000 eiro četrām jaunām amata vietām domes Sabiedrisko attiecību nodaļā. Uzdevums ir komunikācijas nodrošināšana sociālajos tīklos, bet mēnešalga pārsniedz 1300 eiro.

No jaunizveidotajām amata vietām šobrīd aizpildītas ir trīs, taču īpašs konkurss rīkots netika. Nodaļā skaidro, ka diviem no jaunajiem darbiniekiem iepriekš ir bijusi pieredze medijos - gan rakstot par domes darbu, gan nodrošinot komunikāciju sociālajos tīklos. Savukārt trešā darbiniece pieņemta tādēļ, ka viņai, lai gan nebija darba pieredzes, bijusi atbilstoša izglītība. Šī darbiniece ir Larisa Vladova, un viņa ir arī Rīgas domes "Saskaņas centra" frakcijas deputātes Annas Vladovas meita.

Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Larisa Vladova "De facto" teica, ka šī ir viņas pirmā oficiālā darbavieta, lai gan iepriekš viņai bijusi brīvprātīgā darba pieredze. "Taču man ir piemērota izglītība, man ir bakalaura grāds sabiedriskajās attiecībās un reklāmā un tagad es turpinu savas mācības maģistrantūrā," uzsvēra jaunā domes darbiniece.

Viņa arī paziņojusi, ka viņas māte - deputāte - nav viņu pamudinājusi pieteikties uz amatu. Darba līgumu ar Larisu Vladovu ir parakstījis Ušakovs, kurš raidījumam nenoliedza, ka zinājis, ka tā ir partijas biedres meita, taču piesaucis savu bieži izmantoto argumentu - darbiniece izvēlēta izglītības dēļ. "Ne visi viņas kursabiedri un arī citu augstskolu absolventi stāv rindā, lai strādātu Rīgas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā. Šis konkrētais cilvēks ir izrādījis vēlmi un arī pārliecības dēļ grib strādāt pašvaldībā. Viņai, kā jūs esat minējis, māte ir deputāte, māte ir skolas direktore, vecmamma ir skolas direktore, un, jā, tieši tāpēc viņa ir pieņemta darbā," teica Ušakovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti