KNAB nav konstatējis interešu konfliktu Jura Pūces darbībā

Izvērtējot bijušā Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra Jura Pūces darbību saistībā ar viņa sievas Zaigas Pūces vadītās biedrības ”Ascendum” saņemtajiem ziedojumiem, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis interešu konfliktu.

„Rezultātā salīdzinot šo informāciju, tika konstatēts, ka, pildot amata pienākumus, Pūces kungs nav minētajā laika periodā ne pieņēmis administratīvos aktus, ne piedalījies administratīvo aktu sagatavošanā, ne arī piedalījies vienpersoniska vai koleģiāla lēmuma pieņemšanā attiecībā uz šiem subjektiem,” norādīja KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Nekādus pārkāpumus Pūces darbībā arī nav secinājuši arī KNAB izmeklētāji.

Tāpat arī ministrija dienesta pārbaudi par ”Ascendum” ziedotāju ietekmi uz Pūces lēmumiem nav veikusi, jo viņš nepilnu nedēļu pēc Zolitūdes traģēdijas atstāja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra amatu.

Kā ziņots, bijušā EM valsts sekretāra un partijas "Latvijas attīstībai" tagadējā vadītāja Jura Pūces krēsls saļodzījās jau dažas dienas pēc Zolitūdes traģēdijas, jo atklātībā nonāca ziņas par to, ka viņa dzīvesbiedres Zaigas Pūces vadītā biedrība "Ascendum" izrādījās saņēmusi desmitiem tūkstošu latu lielus ziedojumus no uzņēmumiem.

Šie ziedojumi sabiedrībā radīja bažas par iespējamu interešu konfliktu, it īpaši ņemot vērā, ka starp biedrības ziedotājiem bijuši arī vairāki citi Ekonomikas ministrijas pārraudzītu nozaru uzņēmumi.

Šī informācija ievērojami pasliktināja arī Pūces attiecības ar tā brīža ekonomikas ministru Danielu Pavļutu, kurš ierosināja, ka lietā pārbaude jāveic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

4 komentāri
just google it!
Ar iesniegumu izvērtēt potenciālo interešu konfliktu KNAB vērsās pats Pūce. Lsm, kāpēc izlpatāt nepatiesu informāciju?
Doma
Hjūgo, tas noteikti notiks pēc tam, kad pazudīs iebaidīti idoti, kuri aiz katra citādāk domājoša redzēs Kremļa ēnu.
Zinta
Nu re, cik Pūcem labi. Sirdsapziņa tīra. Pats KNAB šo pārbaudījis.
Hūgo Vācietis
KAD LATVIJA ATBRĪVOSIES NO KREMĻA SLEPENAJĀM BUMBĀM ? TĀDĀM KĀ STRELČONOKS ?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti