KNAB lūdz apsūdzēt amatpersonu par «Bior» telpu un resursu izmantošanu zivju audzēšanai

25. novembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Vidzemes prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior" valsts amatpersonu par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā rezultātā institūcijai nodarīts mantiskais zaudējums gandrīz 130 tūkstošu eiro apmērā.

KNAB informēja, ka izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka valsts amatpersona, mantkārīgā nolūkā ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, nelikumīgi audzēja zivis divās institūta "Bior" zivju audzētavās. Proti, zivis tika audzētas pretlikumīgi izveidotos baseinos "Bior" telpās, izmantojot šīs institūcijas infrastruktūru un materiāli tehniskos resursus. 

Tādā veidā valsts amatpersona institūcijai nodarījusi gandrīz 130 tūkstošu eiro mantisko zaudējumu. 

Izmeklētais noziedzīgais nodarījums īstenots laika posmā ne vēlāk kā no 2018. gada augusta līdz 2021. gada 4. jūnijam. 

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2021. gada 5. jūlijā, un izmeklēšana notika par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 318. panta otrā daļa). 

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Vidzemes prokuratūrai, noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību. 

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Iepriekš "Bior" jau nonāca KNAB redzeslokā, kad 2013.gadā sāka kriminālprocesu par "Bior" amatpersonu iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu saistībā ar 2011. un 2012.gada iepirkumiem par stikla zušu piegādi un to ielaišanu Latvijas upēs un ezeros. Pēc skandāla par dārgo zušu mazuļu iegādi atlūgumus iesniedza atbildīgā institūta vadība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti