KNAB lietā pret Gudermani un citu policistu atklāj piesavināšanos, kukuļus un viltošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklēšanā kriminālprocesā pret bijušo Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieku Gati Gudermani un vēl vienu policijas amatpersonu atklājis virkni dokumentu viltošanas, kukuļņemšanas un piesavināšanās gadījumus.

KNAB informēja, ka nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieku un vienu policijas amatpersonu.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka iesaistītās amatpersonas ir veikušas virkni noziedzīgu nodarījumu. Policijas amatpersona, rīkojoties aiz mantkārības, prettiesiski ieguva un izšķērdēja svešu mantu. Būdama persona, kurai šī manta uzticēta un kuras pārziņā tā atradusies, piesavinājās naudu, apzinoties, ka tā izsniegta konkrētam mērķim.

Tāpat viltoja tādus dokumentus un apzināti tos izmantoja mantkārīgā nolūkā, kas klasificēti kā valsts noslēpuma objekts.

Kā arī, izmantojot savu dienesta stāvokli, vairākkārt pieprasīja un pieņēma kukuļus ar starpnieka palīdzību  – naudu kopsummā par vairāk nekā 25 tūkstošiem eiro,  pieļaujot bezdarbību  kukuļdevēja interesēs.

Turklāt policijas amatpersona ilgstošā laikā tīši neveica amata pienākumus, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu noziedzīgus nodarījumus, kā rezultātā radīts mantisks zaudējums 63 897 eiro apmērā.

KNAB izmeklētājs ierosina sākt kriminālvajāšanu pret esošo policijas amatpersonu par:

  • piesavināšanos 11 gadījumos,
  • dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā 11 gadījumos,
  • kukuļņemšanu 18 gadījumos,
  • valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas un par 99 dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Savukārt bijušais Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks grupā pēc iepriekšējas vienošanās izdarīja 99 dokumentu viltošanu, kas klasificēti kā valsts noslēpuma objekts.     

Saistībā ar to kriminālvajāšanu rosina sākt arī pret bijušo policijas amatpersonu.

KNAB informēja, ka lieta tika ierosināta Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldē 2014.gadā.

Savukārt 2015.gada jūlijā izskanēja ziņas, ka Gati Gudermani atstādināja no amata uz izmeklēšanas laiku. Neoficiāla informācija tolaik liecināja, ka Gudermanis varētu būt saistīts ar sava bijušā padotā ENAP vecākā inspektora Raivo Lugusa lietu, kurā pastāv aizdomas par  izspiešanu.

Vien divus mēnešus pirms tam Gudermanis tikai pārcelts no Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieka amata uz Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietnieka amatu. 

Pret Gudermani kā ekonomisko noziegumu apkarotāju pretenzijas 2015.gada sākumā radās arī iekšlietu ministrijas vadībai.  Medijos parādījās ziņas par Gudermaņa uzņēmumu saistību ar kontrabandas cigarešu apriti.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt