KNAB liedz Volkinšteinam ieņemt amatus «Rīgas satiksmē»

Korupcijas un novēršanas apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā lietā aizturētajam un vēlāk atbrīvotajam Igoram Volkinšteinam liegts ieņemt amatus pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme".

“Rīgas satiksmes” Infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins pēc atbrīvošanas pret drošības naudu šonedēļ darbā nav atgriezies, ziņo Latvijas Televīzija (LTV).

Uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis apstiprināja – KNAB ir informējis, ka Volkinšteinam piemērots liegums ieņemt amatus "Rīgas satiksmē".

KONTEKSTS:

KNAB novembrī sāka kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma "Rīga satiksme" iepirkumiem. KNAB izmeklēšana saistīta ar Polijas un Čehijas uzņēmumu vienošanos ar Rīgas domes un pašvaldības transporta uzņēmuma pārstāvjiem par kukuļu nodošanu un personu piesaistīšanu naudas atmazgāšanai. Lietā figurē trīs iepirkumi un noslēgtie līgumi - par tramvaju, trolejbusu un autobusu piegādi. Saistībā ar šo lietu aizturētas sešas personas Latvijā un vēl divas Polijā.

Tiesa apmierināja sešus KNAB lūgumus, apcietinot tā dēvētājā "Rīgas satiksmes" korupcijas lietā aizturētos. Tiesas namu, saslēgti roku dzelžos, atstāja uzņēmējs Martinsons, uzņēmumā "Rīgas satiksme" par iepirkumiem atbildīgais Igors Volkinšteins, "Škoda Transportation" komercdirektors Vladislavs Kozāks, viņa sadarbības uzņēmuma vadītājs un partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs Aleksandrs Krjačeks, kā arī "Rīgas satiksmes" bijušais vadītājs Leons Bemhens. Apcietinājums piemērots arī uzņēmējam Edgaram Teterovskim, kurš uz tiesu veselības problēmu dēļ netika atvests. Visbargākais drošības līdzeklis netika piemērots tikai vienai lietā aizturētajai personai. Neoficiāla informācija liecina, ka tā ir uzņēmēja Elīna Kokina.

Februārī gan Volkinšteins tika no apcietinājuma tika atbrīvots pret drošības naudu – 100 tūkstošiem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti