KNAB konstatē iespējamus pārkāpumus Šlesera biedrības darbībā saistībā ar aģitāciju uz autobusiem un avīzē

Partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) valdes priekšsēdētāja Aināra Šlesera vadītās biedrības "Latvija pirmā" uz "Liepājas autobusu parka" autobusiem izvietotie materiāli un izplatītie drukas materiāli ir aģitācija. To secinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas pārbaudē biedrības darbā konstatējis arī iespējamus aģitācijas pārkāpumus. KNAB lems par administratīvā soda piemērošanu biedrībai, kā arī par aizliegumu veikt turpmāko aģitāciju.

Birojā norādīja, ka politiskajām partijām un citiem aģitācijas veicējiem, tostarp biedrībām, ir noteikti dažādi ierobežojumi, kas jāievēro ne tikai priekšvēlēšanu aģitācijas laikā, bet arī situācijās, kad tiek aicināts balsot par likumdošanas iniciatīvām.

Lai pārbaudītu, vai uz "Liepājas autobusa parka" autobusiem izvietotie aģitācijas materiāli un izplatītie drukas materiāli, t.i., avīze "Latvija pirmā", atbilst likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" noteiktajai kārtībai un ierobežojumiem, KNAB uzsāka pārbaudi.

Pārbaudē KNAB konstatēja, ka uz autobusiem izvietotie materiāli un izplatītie drukas materiāli ir aģitācija Satversmes grozījumiem par ģimeni, kuru veic biedrība "Latvija pirmā". 

Papildus KNAB konstatēja, ka biedrība, iespējams, pārkāpusi likumā noteikto:

aģitācijas materiālos nav norādījusi aģitācijas apmaksātāju, nav iesniegusi KNAB paziņojumu par aģitācijas materiālu izvietošanu, kā arī pārsniegusi likumā noteikto maksimālo summu, kas paredzēta izdevumiem šāda veida aģitācijai.

Tā kā par šāda veida pārkāpumiem normatīvajos aktos ir paredzēta administratīvā atbildība, KNAB lems par administratīvā soda piemērošanu biedrībai, kā arī par aizliegumu veikt turpmāko aģitāciju un par pienākumu pārsniegtos izdevumus ieskaitīt valsts budžetā.

Atbilstoši Administratīvā procesa likumā noteiktajam pirms nelabvēlīga akta izdošanas KNAB aicināja biedrību iesniegt skaidrojumus, kā arī līdz 12. jūnijam labprātīgi novērst pārkāpumu, proti, pārtraukt veikt turpmāko aģitāciju.

Gadījumos, kad pārkāpums netiek novērsts labprātīgi, atbilstoši Administratīvā procesa likumā noteiktajam administratīvos aktus, tajā skaitā par aizliegumu veikt turpmāko aģitāciju, KNAB ir tiesīgs izpildīt piespiedu kārtā.

KNAB pašlaik turpina pārbaudi par labdarības koncertu tūri "Gaisma krīt", kas tiek īstenota kā aģitācija par likuma ierosināšanu, norādīja birojā.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" vēstīja, ka kopš maija vidus pa Latvijas pilsētām braukā ar partiju LPV saistīti mūziķi ar bezmaksas koncertu turneju. Pasākumus apbraukā arī šīs partijas politiķi ar partijas vadītāju Šleseru priekšgalā. Šim mērķim viņi izmanto autobusus, uz kuriem tiek gan reklamēta parakstu vākšana par Satversmes grozījumiem, kas paredz definēt ģimeni, gan redzama LPV biedru, tai skaitā publiski piesaukto dažādu amatu kandidātu kopbilde. Partijas pārstāvji sastopami gan publikā, gan saka uzrunas no skatuves.

Parakstu vākšanu un koncertus reklamē arī Šlesera vadītās biedrības "Latvija pirmā" vairāk nekā miljona tirāžā izdotā avīze. No Šlesera paustā secināms, ka viņš pats biedrību arī finansē. Tomēr avīzē netiek runāts tikai par Satversmes grozījumiem – tajā gan pats Šlesers, gan Vilis Krištopans stāsta par to, kāpēc plāno atgriezties politikā. Par politiku tās slejās izpaužas arī vairāki citi LPV biedri.

Pats Šlesers uzskata, ka nekādu pārkāpumu viņa vadītās biedrības "Latvija pirmā" darbībās nevarot būt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt