KNAB izmeklēšana būvnieku karteļa lietā neatklāj korupciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izbeidza kriminālprocesu, kurā pārbaudīja informāciju par iespējamu valsts amatpersonu un vairāku būvniecības nozares uzņēmumu pārstāvju iesaisti korupcijā, liecina biroja informācija.

ĪSUMĀ:

  • KNAB 2018. gadā sāka izmeklēt iespējamu korupciju “būvnieku karteļa lietā”.
  • KNAB saskatīja arī konkurences pārkāpumus un informēja Konkurences padomi.  
  • Taču KNAB neguva apstiprinājumu korupcijai un lieta pret 8 personām izbeigta.
  • Konkurences padome turpina izmeklēšanu par karteli, lēmums jāpieņem līdz 1. augustam.

KNAB rīcībā nonāca informācija par iespējamu liela apmēra kukuļošanu, kuras mērķis tostarp varētu būt bijusi uzņēmēju interešu īstenošana ar iepirkumiem nesaistītos jautājumos, kā arī par iespējamu cenu saskaņošanu iepirkumos, ko izdarījuši iepirkumu pretendenti.

KNAB 2018. gada 19. septembrī uzsāka kriminālprocesu par iespējamu kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā, kā arī pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, kas izdarīts mantkārīgā nolūkā.  

KNAB pirmstiesas izmeklēšanas laikā saskatīja iespējamus konkurences tiesību pārkāpumus, iestāde atbilstoši kompetencei informēja Konkurences padomi.

Izmeklēšanā KNAB neapstiprināja informāciju par iespējamiem koruptīviem noziegumiem būvnieku karteļa lietā, un 10. maijā pret 8 lietā iesaistītajām personām krimināllietu izbeidza.

KNAB Kriminālprocesuālo izmeklēšanu pārvaldes priekšniece Anda Rumjanceva skaidroja, ka “KNAB saņem dažāda veida informāciju par iespējamiem koruptīviem noziegumiem. Iestāde katru šādu signālu uztver ļoti nopietni, un šī krimināllieta nebija izņēmums. KNAB izmantoja visas iestādes rīcībā esošās metodes, lai pārbaudītu informāciju par iespējamu kukuļošanu t.s. būvnieku karteļa lietā. Pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi neapstiprināja sākotnējo informāciju un neveidoja noziedzīga nodarījuma sastāvu.”

Konkurences padomes Izpildinstitūcijas vadītājs Māris Spička savukārt informēja, ka “neatkarīgi no KNAB izmeklēšanas rezultāta Konkurences padome turpina savu izmeklēšanu būvnieku karteļa lietā, kurā pārbauda, vai lielākie būvniecības uzņēmumi nav īstenojuši smagāko konkurences tiesību pārkāpumu – savstarpēju aizliegtu vienošanos jeb karteli. Konkurences padomei lēmums šajā lietā jāpieņem līdz 1. augustam.”

KONTEKSTS:

Būvnieku karteļa lietā, pie kuras strādāja gan KNAB, gan Konkurences padome, bija aizdomas par kukuļošanu lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu un arī aizliegtu karteļa vienošanos, kurā trīs gadu garumā saskaņotas cenas un savstarpēji dalīti iepirkumi. Aizdomas par neatļautu vienošanos starp būvniekiem ir aptuveni 100 objektos.

Shēmā iesaistīti vismaz 10 valstī lielākie būvuzņēmumi. Lietā divas personas tika īslaicīgi aizturētas un kopumā sešām personām tika dotas tiesības uz aizstāvību, tostarp pieciem būvniekiem un vienam politiķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti