KNAB izmeklē 62 000 eiro kukuļa pieprasīšanu; viena persona apcietināta

Tiesa pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūguma nolēma apcietināt kādu fizisko personu, kura figurē kukuļa pieprasīšanas lietā. KNAB rīcībā esošie fakti norāda uz to, ka 62 000 eiro kukulis pieprasīts, solot panākt, lai Valsts ieņēmumu dienestā tiktu pieņemts uzņēmumam labvēlīgs lēmums.

KNAB informēja, ka 22. septembrī iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros vērsās tiesā ar ierosinājumu fiziskai personai piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja KNAB ierosinājumu un personai piemēroja Krimināllikuma izpratnē bargāko drošības līdzekli. Atbilstoši likumam persona pirmstiesas izmeklēšanas procesā var atrasties apcietinājumā līdz pat 15 mēnešiem.

Kriminālprocess uzsākts 30. aprīlī par iespējamu kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā.

Kopumā kriminālprocesā četrām personām šobrīd ir tiesības uz aizstāvību – tiesības zināt, kāda nodarījuma izdarīšanā personu tur aizdomās vai apsūdz, kā arī izvēlēties savu aizstāvības pozīciju. 

KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule paziņojumā norāda, ka “skopais maksā divreiz – konkrēto latviešu teicienu nešaubīgi var attiecināt uz šo un līdzīgiem gadījumiem, kad privātpersonas vai uzņēmumi problēmsituācijas cenšas risināt negodprātīgā ceļā”.

“Paļaujoties uz trešo pušu apgalvojumiem, ka tie it kā sakārtos situāciju apmaiņā pret kukuli, ir milzīgs risks ne tikai pārkāpt Krimināllikuma normas un nonākt kukuļdevēja lomā, bet arī gluži vienkārši tikt apkrāptam. Ja kāds pieprasa kukuli apmaiņā pret piedāvājumu atrisināt problēmsituācijas, vienīgais risinājums ir neiesaistīties un ziņot KNAB,” uzsvēra Cīrule.

Izmeklēšanas interesēs detalizētu informāciju par kriminālprocesu KNAB šobrīd nevar sniegt.

KNAB vērš uzmanību, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti