KNAB ētikas komisija pārmet Streļčenokam interešu konfliktu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Ētikas komisija vērsusies pie premjera Valda Dombrovska (V) ar ziņām par biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka un viņa vietnieces Ilzes Jurčas iespējamajiem administratīvajiem pārkāpumiem. Streļčenokam tiek pārmests interešu konflikts, bet Jurčai - iespējama pilnvaru pārkāpšana saistībā ar nesaskaņotu atvaļinājuma pabalsta izmaksāšanu priekšniekam. Jurča uzskata, ka likumu nav pārkāpusi.

Kamēr Streļčenoks vada pēdējās dienas atvaļinājumā, premjeram, kā iestādes pārraugam, KNAB ētikas komisija iesniegusi viņam neglaimojošu vēstuli. Tajā norādīti iespējamie Streļčenoka pārkāpumi, Latvijas Radio atklāja KNAB preses pārstāve Inta Šaboha. Viņa gan sīkāk nepaskaidroja kādi, jo "birojs nav tiesīgs [informāciju] sniegt, ņemot vērā to, ka norādīto ziņu izvērtēšana neietilpst KNAB kompetencē”.

Tomēr Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka komisija premjeram norādījusi tiešu uz Streļčenoka un viņa vietnieces Ilzes Jurčas iespējamajiem Interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpumiem. Ētikas komisija vērtējusi kādu anonīmu iesniegumu ar vairākiem dokumentiem, no kuriem izriet, ka Streļčenokam šogad un pērn izmaksāts atvaļinājuma pabalsts - kopumā gandrīz 650 latu. Pērn maksājumu apstiprinājis pats Streļčenoks, bet šogad viņa atvaļinājuma laikā - Jurča kā priekšnieka pienākumu pildītāja.

Komisija norāda - lai gan Streļčenoks lūdzis Dombrovskim atvaļinājumu pabalstus piešķirt, premjera rīkojumos par to nekas neesot minēts. Līdz ar to maksājumi varētu būt notikuši, pārkāpjot pilnvaras. Jurča gan uzsver, ka atvaļinājuma pabalsts pienākas visiem KNAB darbiniekiem atkarībā no stāža, tāpēc neko pārkāpusi viņa neesot.

„Pirmkārt, ir ļoti dīvaini, ka es par šādu Ētikas komisijas lēmumu neko nezinu, es neesmu ne iepazīstināta, no manis nav prasīts viedoklis šajā sakarā,” atzīmēja Jurča.

„Faktiski, gadījumā, kad premjers izlemj Streļčenoku palaist atvaļinājumā, nav nekāda tiesiska pamata Streļčenokam, tāpat kā jebkuram biroja darbiniekam, nemaksāt atvaļinājuma pabalstu. Līdz ar to es ar pilnīgi mierīgu sirdi Streļčenokam šo atvaļinājuma pabalstu izmaksāju, pildot biroja priekšnieka amata pienākumus. Tad kur šeit ir prettiesiska rīcība? Tas tik tiešām ir ļoti dīvaini. Vēl dīvaināk, ka atkal notiek kādas aizmuguriskas darbības, pie tam situācijā, kad lielākā daļa Ētikas komisijas locekļu ir atvaļinājumā,” norādīja KNAB priekšnieka vietniece Jurča.

Jau ilgāku laiku KNAB iekšienē samilzis konflikts starp nosacītajām Streļčenoka un viņa vietnieces korupcijas apkarošanas jautājumos Jutas Strīķes nometnēm. Dombrovskis iepriekš izteicies, ka viņa funkcijas saistībā ar KNAB pārraudzību neparedz iespēju iejaukties biroja administratīvo jautājumu risināšanā, tomēr viņš sagaida, ka birojs spēs atrisināt iekšējās nesaskaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti