Panorāma

Ziemai sagatavots 50 000 tonnu sāls

Panorāma

„Sarkangalvīte un vilks" Latvijas Nacionālajā teātrī

KNAB darbinieki lūdz palīdzību konflikta risināšanā

KNAB darbinieki lūdz palīdzību konflikta risināšanā

"Mēs esam piekusuši un vēlamies, lai tas viss ātrāk beigtos". Tā par situāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) birojā saka divi tā izmeklētāji, kuri nolēmuši lūgt sabiedrības un valsts amatpersonu iesaisti, lai birojs varētu netraucēti pildīt savus tiešos pienākumus, nevis  pārvērstos par kaujinieku nometni.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētāja un nodaļas priekšnieka vietniece Signe Bole birojā strādā jau vienpadsmito gadu, viņas kolēģis Jānis Baumanis, kurš ir arī Stradiņa universitātes asociētais profesors, uz pusi mazāk. Abi uzsver, ka runā ne tikai savā, bet arī savu kolēģu vārdā, jo par notiekošo darbavietā vairs nevarot klusēt.

„Birojā notiekošais nav Strīķes un Streļčenoka, tikai divu cilvēku konflikts, tas ir daudz plašāks un tiek kavēta mūsu tiešo darba pienākumu veikšana," saka Bole.

Savu viedokli pauž arī Baumanis: „KNAB konflikta atrisināšana ir izsmelta, jo priekšnieks atsakās disciplinārlietas saskaņot ar arodbiedrību, birojā ir likvidēta ētikas komisija."

Konflikta cēloņi esot meklējami KNAB vadītāja nespējā ieklausīties darbiniekos, kas izpaužoties gan kā nesamērīga administratīvās varas demonstrācija, gan arī kā darbinieku ietekmēšana ar disciplināriem un finansiāliem līdzekļiem.  Bole un Baumanis uzskata, ka priekšnieka konflikts ar vietnieci Jutu Strīķi ir  tikai daļa no ieceres korupcijas apkarošanas vājināšanai.

Bole: „To var saukt par teroru. Strīķe ir ziedojusi savu privāto dzīvi un laiku, lai būtu rezultāti, viņa vienmēr ir bijusi mūsu sargs, bet šajā situācijā viņa tiek pataisīta par vainīgo, jo nav iesniegusi birokrātisku atskaišu atskaiti."

Minētās atskaites dēļ pret Strīķi ceturtdien ierosināta jau otrā disciplinārlieta. Izmeklētāji aicina augstākās valsts amatpersonas savas kompetences ietvaros nekavējoties rīkoties, sākt biroja vadītāja Jaroslava Streļčenoka darbības rezultātu un profesionālās atbilstības novērtēšanas procesu un nepieļaut turpmāku biroja  darbības efektivitātes mazināšanu. Biroja vadītājs Streļčenoks šovakar LTV uz telefona zvaniem un īsziņām neatbildēja.

Arvien saasinoties biroja vadības konfliktiem, augusta beigās šo lietu pārrunāja arī premjers un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Toreiz tika nolemts, ka veidos darba grupu, kas strādās pie biroja nolikuma maiņas un,  ja nepieciešams, mainīs arī likumu par KNAB.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti