Panorāma

Ziemai sagatavots 50 000 tonnu sāls

Panorāma

„Sarkangalvīte un vilks" Latvijas Nacionālajā teātrī

KNAB darbinieki lūdz palīdzību konflikta risināšanā

KNAB darbinieki lūdz palīdzību konflikta risināšanā

"Mēs esam piekusuši un vēlamies, lai tas viss ātrāk beigtos". Tā par situāciju Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) birojā saka divi tā izmeklētāji, kuri nolēmuši lūgt sabiedrības un valsts amatpersonu iesaisti, lai birojs varētu netraucēti pildīt savus tiešos pienākumus, nevis  pārvērstos par kaujinieku nometni.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētāja un nodaļas priekšnieka vietniece Signe Bole birojā strādā jau vienpadsmito gadu, viņas kolēģis Jānis Baumanis, kurš ir arī Stradiņa universitātes asociētais profesors, uz pusi mazāk. Abi uzsver, ka runā ne tikai savā, bet arī savu kolēģu vārdā, jo par notiekošo darbavietā vairs nevarot klusēt.

„Birojā notiekošais nav Strīķes un Streļčenoka, tikai divu cilvēku konflikts, tas ir daudz plašāks un tiek kavēta mūsu tiešo darba pienākumu veikšana," saka Bole.

Savu viedokli pauž arī Baumanis: „KNAB konflikta atrisināšana ir izsmelta, jo priekšnieks atsakās disciplinārlietas saskaņot ar arodbiedrību, birojā ir likvidēta ētikas komisija."

Konflikta cēloņi esot meklējami KNAB vadītāja nespējā ieklausīties darbiniekos, kas izpaužoties gan kā nesamērīga administratīvās varas demonstrācija, gan arī kā darbinieku ietekmēšana ar disciplināriem un finansiāliem līdzekļiem.  Bole un Baumanis uzskata, ka priekšnieka konflikts ar vietnieci Jutu Strīķi ir  tikai daļa no ieceres korupcijas apkarošanas vājināšanai.

Bole: „To var saukt par teroru. Strīķe ir ziedojusi savu privāto dzīvi un laiku, lai būtu rezultāti, viņa vienmēr ir bijusi mūsu sargs, bet šajā situācijā viņa tiek pataisīta par vainīgo, jo nav iesniegusi birokrātisku atskaišu atskaiti."

Minētās atskaites dēļ pret Strīķi ceturtdien ierosināta jau otrā disciplinārlieta. Izmeklētāji aicina augstākās valsts amatpersonas savas kompetences ietvaros nekavējoties rīkoties, sākt biroja vadītāja Jaroslava Streļčenoka darbības rezultātu un profesionālās atbilstības novērtēšanas procesu un nepieļaut turpmāku biroja  darbības efektivitātes mazināšanu. Biroja vadītājs Streļčenoks šovakar LTV uz telefona zvaniem un īsziņām neatbildēja.

Arvien saasinoties biroja vadības konfliktiem, augusta beigās šo lietu pārrunāja arī premjers un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Toreiz tika nolemts, ka veidos darba grupu, kas strādās pie biroja nolikuma maiņas un,  ja nepieciešams, mainīs arī likumu par KNAB.

Saistītie raksti
4 komentāri
Gatis
Strīķe, laikam pildot savus amata pienākumus, joprojām nespēj pieņem to, ka uz viņu arī attiecas valsts pārvaldē noteiktie uzdevumu izpildes un atskaitīšanās pamatprincipi. Pašas radīta situācija, kad vadītājs par Strīķei uzdotā nepildīšanu, ierosina disciplinārlietu, izskatās tiek risināta kārtējo reizi iesaistot medijus, īpaši caur LETU. Kad vienreiz zudīs šī NESODĀMĪBAS sajūta?!
Juris
Dombrovskis jau publiski ATZINĀS, ka KNAB vadību grožos visu laiku tur un nelaiž vaļā „Strīķe” – ieraksta 14:11 minūte citāts:"domstarpības radušās starp KNAB priekšnieku un tā vadītāju". http://www.youtube.com/watch?v=VCl1oIF4NXM
Lauku vecis
Juta ir dzimusi un mācījusies Maskavā un īstie maskaviesi ir cita kaluma cilvēki, ar augstu apziņas, taisnīguma, goda līmeni, atbildības līmeni( izņemot iebraucējus). un Juta ir tāds cilvēks un daudziem to NESAPRAST! Streļčenoks ir glumi;ķis....
Jupis
Nekāda iejaukšanās nav vajadzīga. Tāpēc jau KNAB nefunkcionē, ka Strīķe neļauj strādāt un grauj disciplīnu. Ļaunprātīgie disciplīnas grāvēji jāatlaiž bez vārda runas! Iejaukšanās ir notikusi vairākkārt, neko labu nav devusi. Suns met spalvu, bet ne tikumu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti