Sadaļas Sadaļas

KNAB būs jāmaksā Draveniecei vairāk nekā 35 000 eiro lietā par atjaunošanu amatā

Bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieces Ilzes Dravenieces strīdā ar KNAB par viņas atjaunošanu amatā ir stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru no biroja par labu Draveniecei piedzīta vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavēšanu 35 543 eiro apmērā.

Kā informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT 4.oktobrī atstājusi negrozītu Rīgas apgabaltiesas pagājušā gada novembra spriedumu. Šis nolēmums nav pārsūdzams.

Rīgas apgabaltiesa 2015.gada 23.novembrī nolēma apmierināt Dravenieces prasību un atcēla rīkojumu par Dravenieces disciplināru sodīšanu un rīkojumu par viņas atbrīvošanu no ieņemamā amata, nosakot atjaunot Dravenieci amatā KNAB.

Tiesa noteica piedzīt no KNAB 35 543 eiro vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavēšanu, kā arī piedzīt ar lietas vešanu saistītos izdevumus 1000 eiro apmērā, turklāt tiesa lēma, ka KNAB jāmaksā 3658 eiro valsts nodeva.

Tiesa pērn arī nolēma, ka spriedums daļā, ar kuru Draveniece atjaunota amatā un viņai par labu piedzīta vidējā izpeļņa 1000 eiro apmērā, izpildāms nekavējoties. Pārējai sprieduma daļai tiesa noteica labprātīgas izpildes termiņu - desmit dienas no sprieduma stāšanās spēkā brīža.

KNAB savukārt paziņojumā medijiem norādīja, ka “viens no galvenajiem tiesas argumentiem, kāpēc tiesa izlēmusi par labu  Draveniecei, ir tas, ka Dravenieces ilglaicīgā prettiesiskā rīcība neesot radījusi būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm”.

“KNAB respektē tiesas nolēmumu, taču vienlaikus norāda, ka tīša amata pienākumu nepildīšana un šo pienākumus nolaidīga pildīšana ir prettiesiskās rīcības faktiskās sekas,” uzsver KNAB.

Draveniece KNAB ieņēma Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja amatu, taču vēlāk birojs šo amatu likvidēja.

Draveniecei KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks piemēroja divus disciplinārsodus - par nolaidīgu amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu viņai tika noteikta mēnešalgas samazināšana, bet vēlāk par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt